„Koszalińska 100 – wspieramy talenty” 

plakat
Autor: materiały prasowe

To pilotażowym projektem w ramach Programu Rozwoju Kultury „Koszalin 2018/2028”.

Ma na celu stworzenie w Koszalinie polityki kulturalnej, która dostrzega istniejące talenty i inicjatywy, wspiera ich rozwój i dba o upowszechnianie efektów ich pracy. Ideą „Koszalińskiej 100” jest pomoc najbardziej utalentowanym mieszkankom i mieszkańcom Koszalina w zwiększeniu ich aktywności twórczej, zapewnieniu rozwoju artystycznego i pogłębienie ich związku z miastem.

Projekt zakłada wsparcie rozwoju artystycznego uzdolnionych mieszkańców, niezależnie od wieku. Mogą liczyć na pomoc merytoryczną, która przyśpieszy, ukierunkuje i wzmocni rozwój ich talentu lub umożliwi pomoc ze strony przyszłych partnerów „KOSZALIŃSKIEJ 100” i mecenasów kultury.

Uczestnicy będą mieli możliwość opracowania i realizacji własnego planu rozwoju artystycznego. Dzięki wsparciu miejskich instytucji kultury i Pałacu Młodzieży będą mogli brać udział w warsztatach artystycznych, szkoleniach, konferencjach, koncertach, spektaklach, plenerach, wystawach, spotkaniach i konsultacjach ze specjalistami z danej dziedziny.

Zgłoszenia do "KOSZALIŃSKIEJ 100" można składać do 15 kwietnia 2022 r. w kancelarii Urzędu Miejskiego (Rynek Staromiejski 6-7). Szczegółowe informacje na temat warunków naboru oraz niezbędnych dokumentów uzyskać można w Wydziale Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koszalinie, ul. Mickiewicza 26, pokój nr 18 (telefon 94 34 88 714).