Koszalińska hala Gwardii czeka na uchodźców z Ukrainy [ROZMOWA]

2022-03-10 13:19 Marcin Kieca
Koszalińska hala Gwardii czeka na uchodźców z Ukrainy
Autor: MK Koszalińska hala Gwardii czeka na uchodźców z Ukrainy

Koszalińska hala Gwardii prawie gotowa na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. W sobotę ma tam trafić ok. 150 matek z dziećmi. Jednak potrzebna jest pomoc, a potrzeba praktycznie wszystkiego: od ubranek, ręczników, koców, sprzętu AGD po żywność, chemię gospodarczą, słodycze i zabawki dla dzieci.

- Na dzisiaj mamy 150 łóżek z pościelą. I to w zasadzie wszystko. Potrzebujemy praktycznie wszystkiego. Począwszy od artykułów higienicznych dla kobiet i dzieci, poprzez żywność z długim terminem ważności, przekąski dla dzieci, słodycze, owoce po odzież dla dzieci i kobiet. Potrzebni są także wolontariusze, którzy pomogą nam w pracy. Najlepiej tacy, którzy znają jęz. ukraiński bądź rosyjski – powiedziała Radiu Plus prezes Zarządu Obiektów Sportowych, Monika Tkaczyk.

Panie, które na co dzień pracują przy utrzymaniu porządku w hali, dzisiaj segregują śpioszki dla dzieci, które mają przyjechać z Ukrainy.

- Nie sądziłam, że kiedykolwiek będę musiała to robić, ale oczywiście pomagamy, jak możemy. Potrzeba więcej odzieży zimowej, bo temperatury są w dalszym ciągu niskie. Otrzymaliśmy trochę śpioszków z jednego z koszalińskich przedszkoli, gdzie zorganizowano zbiórkę darów, ale to kropla w morzu potrzeb – mówi jedna z pracujących w hali Gwardii pań.

Uchodźcy z Ukrainy prawdopodobnie trafią do hali Gwardii w sobotę. Dary i pomoc materialną można tam przynosić praktycznie codziennie. Obiekt znajduje się przy ul. Fałata w Koszalinie.

Listen to "Monika Tkaczyk, prezes ZOS w Koszalinie" on Spreaker.