Koszalińskie gimnastyczki na Mistrzostwach Świata Fitness Dzieci w Serbii. Potrzebne wsparcie.

2023-06-07 15:12
Mistrzostwa Świeta Fitness Dzieci
Autor: Alicja Górska (od lewej) Laura Kulińska, Kornelia Motyl oraz Marcin Dubrownik, współwłaściciel szkoły tańca Top Toys

Podopieczne koszalińskiej szkoły tańca Top Toys wybierają się na Mistrzostwa Świata Fitness Dzieci, które odbędą się w dniach od 16 do 19 czerwca w Serbii. Trwają przygotowania.

Podopieczne koszalińskiej szkoły tańca Top Toys wybierają się na Mistrzostwa Świata Fitness Dzieci, które odbędą się w dniach od 16 do 19 czerwca w Serbii. Trwają intensywne przygotowania na sali treningowej, a rodzice zbierają pieniądze na wyjazd. Utworzyli zbiórkę na zrzutka.pl, bo koszty wyjazdu wynoszą około 6 tys. zł od osoby. 

"Czuję wielki stres, ale też radość i dumę, że moja córka zakwalifikowała się na te mistrzostwa i będzie mogła się zmierzyć z dziewczynkami z innych państw"- mówi Anna Motyl, mama ośmioletniej Korneli. "Zaczęło się półtora roku temu. Kornelka zobaczyła koleżanki ze szkoły tańca Top Toys na jednym z pokazów i się w tym zakochała. Ona już świata poza tym nie widzi. Mogłaby trenować codziennie. To jest jej pasja i my, jako rodzice, chcemy wspierać nasze dzieci w rozwijaniu tej pasji"- przekonuje. "Ten wyjazd to duże dla nas wyzwanie, dlatego organizujemy zbiórki, m.in. na zrzutka.pl"- dodaje.

Listen to "Mistrzostwa Świata Fitness Dzieci w Serbii" on Spreaker.

W listopadzie ubiegłego roku w Gorzowie Wlkp odbyły się Mistrzostwa Polski Fitness Dzieci organizowane przez federację PZKFiTS. Koszalińskie zawodniczki zdobyły tam wysokie miejsca, co pozwoliło im się zakwalifikować na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w tym miesiącu w Serbii (Cacak). Niestety wyjazd ten wiąże się z wysokimi kosztami, przede wszystkim dojazdu, jak i noclegów, zakupu strojów oraz treningów.

Osoby, które chciałyby pomóc spełnić marzenia zawodniczkom, mogą dokonywać wpłat przez zrzutka.pl

wizyta w studiu
Autor: fot. Anna Motyl O swojej pasji Kornelia Motyl oraz Laura Kulińska opowiadały Alicji Górskiej