Łóżka covidowe dla dzieci dostępne w koszalińskim szpitalu

2021-12-10 12:47
Szpital w Koszalinie
Autor: DOMIN Szpital w Koszalinie

Szpital Wojewódzki w Koszalinie uruchomił 10 łóżek covidowych dla najmłodszych pacjentów. Placówka wychodzi naprzeciw potrzebom w związku ze wzrostem zachorowań na Covid – 19 wśród dzieci i młodzieży do 19. roku życia. Łóżka zostały przygotowane w Pawilonie Dziecięcym na terenie Szpitala.

Wśród 10 łóżek covidowych dla pacjentów pediatrycznych 7 jest dedykowanych pacjentom hospitalizowanym z powodu podejrzenia lub zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS – CoV – 2, a 3 to łóżka intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Konieczne było pilne uruchomienie łóżek covidowych dla dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie po tym, jak nie udało się tego zrobić w Szpitalu MSWiA w Koszalinie oraz w Szpitalu w Szczecinku.

- Sytuacja pacjentów pediatrycznych podejrzanych o zakażenie, bądź chorych na Covid-19 w regionie jest dramatyczna. Konieczne więc było szybkie działanie, które będzie skutkowało zabezpieczeniem i uruchomieniem dodatkowych łóżek dla tych pacjentów w naszym województwie. Stąd nasza decyzja i nasze działania, które są prowadzone w porozumieniu z panem wojewodą oraz Urzędem Marszałkowskim

- mówi Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Jednocześnie Szpital Wojewódzki w Koszalinie w dalszym ciągu będzie zapewniał dostęp do świadczeń na wszystkich oddziałach dziecięcych dla pacjentów pediatrycznych niezakażonych Covid-19.

-Nie ograniczamy działalności żadnego z oddziałów, jak również zapewniamy dostęp do świadczeń w ramach nocnej i świątecznej pomocy dla dzieci

– podkreśla Andrzej Kondaszewski.

Po tej zmianie Szpital Wojewódzki w Koszalinie będzie dysponował 55 łóżkami dedykowanymi pacjentom z Covid-19, w tym 10 to łóżka intensywnej terapii.