Łóżka covidowe dla dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

2021-12-15 14:06 Marcin Kieca
W koszalińskim szpitalu uruchomiono 10 łóżek covidowych dla dzieci
Autor: pixaby W koszalińskim szpitalu uruchomiono 10 łóżek covidowych dla dzieci

Z powodu wzrostu zachorowań na Covid – 19 wśród najmłodszych, koszaliński szpital w porozumieniu z Wojewodą Zachodniopomorskim oraz przy wsparciu Marszałka Województwa, uruchomił 10 łóżek dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia. Zostały przygotowane w Pawilonie Dziecięcym na terenie Szpitala Wojewódzkiego.

Konieczne było pilne uruchomienie łóżek covidowych dla dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie po tym, jak nie udało się tego zrobić w Szpitalu MSWiA w Koszalinie oraz w Szpitalu w Szczecinku.

- Sytuacja pacjentów pediatrycznych podejrzanych o zakażenie, bądź chorych na Covid-19 w regionie jest dramatyczna. Konieczne więc było szybkie działanie, które będzie skutkowało zabezpieczeniem i uruchomieniem dodatkowych łóżek dla tych pacjentów w naszym województwie - podkreśla dyrektor koszalińskiej lecznicy Andrzej Kondaszewski.

Szpital nadal będzie zapewniał dostęp do świadczeń na wszystkich oddziałach dziecięcych dla pacjentów pediatrycznych niezakażonych Covid-19. Placówka nie ogranicza działalności żadnego z oddziałów, jak również zapewnia dostęp do świadczeń w ramach nocnej i świątecznej pomocy dla dzieci.

Wśród 10 łóżek covidowych dla dzieci, 7 przeznaczono dla pacjentów hospitalizowanych z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem, 3 to łóżka intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Po tej zmianie Szpital Wojewódzki w Koszalinie będzie dysponował 55 łóżkami dla pacjentów z Covid-19, w tym 10 to łóżka intensywnej terapii.

LW