Magdalena Kukulska, lekarz neonatolog będzie dziś gościem programu "W rytmie życia"

2023-01-05 9:54
W rytmie życia w każdy czwartek po godz. 17.00 w Radiu Plus Koszalin
Autor: Alicja Górska "W rytmie życia" w każdy czwartek po godz. 17.00 w Radiu Plus Koszalin

Od kilkunastu lat ratuje wcześniaki i wspiera rodziców w czasie tej walki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku.

Już jako dziecko sięgała po poważną literaturę. I to dzięki książce zaczęła marzyć o pracy, jaką dziś wykonuje. Od kilkunastu lat ratuje wcześniaki i wspiera rodziców w czasie tej walki.

Magdalena Kukulska, lekarz neonatolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku będzie dziś gościem programu "W rytmie życia" w Radiu Plus Koszalin po godz. 17.00.

W skali kraju wcześniactwo wynosi około 6 procent. W słupskim szpitalu tych przypadków jest dwa razy więcej. Rocznie trafia na ten oddział około 130 dzieci. Co jest dziś największą bolączką w opiece nad wcześniakami? Dzieci, które trafiają na oddział, rodzą się nawet w 24-26 tygodniu ciąży i ważą często mniej niż kilogram. Co dla niej jest największym wyzwaniem w tej pracy? Mózgowe porażenie dziecięce bądź inne schorzenia, będące następstwem wcześniactwa- to straszne diagnozy, które musi przekazywać rodzicom. Jak sobie radzi z takim obciążeniem?

Odpowiedzi na te i inne pytania w tym programie. Porozmawiamy o tej wyjątkowej pracy, ale także o cieniach i blaskach macierzyństwa w zawodzie lekarza.Będzie także o marzeniach, planach i nadziejach na nowy rok.

Alicja Górska, zapraszam.