Majówka w Słupsku

2022-04-29 13:43
Słupskie bulwary
Autor: https://www.facebook.com/MiastoSlupsk Tak prezentują się słupskie bulwary po remoncie.

Oficjalne otwarcie bulwarów nad Słupią będzie największą atrakcją majówki w Słupsku. Imprezę kulturalno- rozrywkową pn. SALWA zaplanowano na 3 maja. Bulwary od Parku Chopina do ul. Zamkowej zostaną podzielone na 3 strefy pełne atrakcji.

SALWA, czyli Słupska Akcja Lokalnego Wystrzału Artystycznego przez 5 lat odbywała się na ul. Wojska Polskiego, a tym razem odbędzie się na Bulwarach Rzeki Słupi. Bulwary od Parku Chopina do ul. Zamkowej zostaną podzielone na 3 strefy. Będzie STREFA AKCJI (przestrzeń działań tanecznych, muzycznych, teatralnych, parateatralnych, konferansjerów itp.), STREFA REAKCJI (przestrzeń warsztatowa), STREFA ZASOBÓW (przestrzeń jarmarku).

Impreza potrwa od 13.00 do 18.00. Zaprezentują się wszystkie słupskie organizacje, stowarzyszenia i jednostki kultury. Nowy Teatr, Teatr Lalki Tęcza, Biblioteka, MDK, SOK, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej z Basztą Czarownic przygotowują specjalne wydarzenia dla wszystkich odwiedzających. Będzie też mnóstwo innych atrakcji, m. in. warsztaty, koncerty, możliwość zwiedzania bulwarów od strony rzeki na kajakach, a do tego zlot Foodtrucków.

O szczegółach mówią Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Dagna Mikołajczak- Maśnicka z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Listen to "SALWA w Słupsku" on Spreaker.

Przebudowa słupskich bulwarów, na których odbędą się majowe wydarzenia, kosztowała 32 miliony złotych. W ramach prac kompleksowo przebudowano dwukilometrowy odcinek nad rzeką, razem z przyległymi ulicami. Remont pozwolił na wykreowanie nowych placów i skwerów, adaptację przestrzeni w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej na ogród literacki, jako miejsca animacji i spotkań.

Inwestycja obejmowała także modernizację istniejącej oraz budowę nowej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oświetlenie całego terenu, łącznie z iluminacją najatrakcyjniejszych obiektów historycznych wraz ciągiem świetlnym w linii istniejących i dawnych murów obronnych Miasta.

Dzięki nowym kładkom łączącym m. in. Plac Muzealny z Basztą Czarownic i Rynkiem Rybackim, miasto, podzielone przez rzekę, stało się w pełni dostępne dla mieszkańców i odwiedzających Słupsk turystów. Zagospodarowanie nabrzeży, umożliwiło dostęp do instytucji, które w historycznych obiektach położonych wzdłuż rzeki, realizują działalność kulturalną, animacyjną i aktywizacyjną, w szczególności do Muzeum Pomorza Środkowego, Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, Młodzieżowego Domu Kultury.