„maraTON SZTUKI” w Słupsku. To będzie kreatywna noc

2022-05-19 11:38

W ciągu tej doby na pewno powstaną wyjątkowe dzieła. Jutro w Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku odbędzie się 6. edycja Maratonu Sztuki. Obecni oraz przyszli uczniowie Plastyka spędza w szkole 24 godziny, podczas których będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych i tworzyć tematyczne dzieła sztuki. Później zaprezentują je mieszkańcom Słupska.

Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku od sześciu lat organizuje „maraTON SZTUKI”, są to dwadzieścia cztery godziny spędzone w szkole podczas różnych warsztatów artystycznych.

Celem wydarzenia jest nauka i dobra zabawa, ale też integracja przyszłych uczniów, którzy są zainteresowani nauką w szkole i uczniów uczęszczających już do Liceum. Jest to również okazja, by poczuć klimat szkoły i poznać nauczycieli przedmiotów artystycznych.

- W programie tegorocznego maratonu jest m. in. wykonanie pastiszu, czyli twórczej interpretacji dzieła malarskiego i tutaj wystąpią takie wielkie nazwiska jak: Caravaggio , Leonardo da Vinci i Frida Kahlo, ale też mniej znani artyści. W programie jest również rysowanie postaci malarskie i rysunkowe oraz nocne malowanie muralu

-zapowiada Kinga Zaborowska z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku.

W Maratonie Sztuki weźmie udział ponad 70 uczniów. Prace, które stworzą w ciągu tej doby zostaną zaprezentowane mieszkańcom Słupska na specjalnej wystawie w przestrzeni miejskiej. Jej termin jednak jeszcze nie został ustalony. Maraton rozpocznie się o godz. 9.00 w piątek, 20 maja i zakończy o godz. 9.00 21 maja.

Listen to "Kinga Zaborowska i Katarzyna Tomasiak z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku" on Spreaker.