19 mln zł na walkę z bezrobociem w Słupsku

2022-01-17 17:14
Powiatowy Urząd Pracy oferuje staże i dofinansowania do własnej działalności
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Aymanejed Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku oferuje m. in. dofinansowanie do własnej działalności

Prawie 19 mln zł otrzymał słupski Powiatowy Urząd Pracy na walkę z bezrobociem w bieżącym roku. Pieniądze zostaną przeznaczone na aktywne formy łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. O dofinansowanie mogą ubiegać się zarówno bezrobotni, jak i pracodawcy.

Prawie 19 mln zł otrzymał słupski Powiatowy Urząd Pracy na aktywne formy łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. Ponad 10 mln zł to środki z Funduszu Pracy, reszta pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. To druga pod względem wysokości kwota w województwie pomorskim i o ponad 7 mln więcej niż w roku 2021. Pozwoliło to na zwiększenie kwoty dotacji na rozpoczęcie własnej działalności, z 20 do 30 tys. zł oraz kwoty wypłacanej pracodawcom na utworzenie lub doposażenie nowych miejsc pracy z 22 do 30 tys. zł.

-Powiatowy Urząd Pracy będzie refundował także szkolenia dla osób bezrobotnych, prace interwencyjne, gdzie pracodawca otrzymuje dodatek do wynagrodzenia dla osoby, która takie prace wykonuje i zatrudnia ją na podstawie umowy o pracę. Również dotacja do opłacenia robót publicznych, z czego korzystają głównie państwowe firmy

-mówi Marcin Horbowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

Listen to "Marcin Horbowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku" on Spreaker.

W ubiegłym roku 19 osób wróciło na rynek pracy, pozyskując ze słupskiego PUP dofinansowanie na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Natomiast przedsiębiorcy zatrudnili prawie 200 osób, wykorzystując środki z Urzędu Pracy na doposażenie stworzonych dla nich stanowisk pracy.

Zainteresowani tegorocznymi dotacjami szczegóły znajdą na stronie slupsk.praca.gov.pl