Międzynarodowy Zlot Morsów odbędzie się w Mielnie

zlot morsów w Mielnie
Autor: materiały prasowe

Wyjątkowy - bo podwójny - w drugi weekend lutego, a „zimnolubnych” zgłosiło się już ponad 6,5 tysiąca.

W ramach tegorocznej edycji największego zimowego wydarzenia nad Bałtykiem - od 10 do 13 lutego - odbędą się aż dwie Wielkie Kąpiele: jedna w sobotę, a druga w niedzielę. Tradycyjnie w samo południe do mroźnego morza wejdą morsy z całego świata. W 2021 roku ze względu na epidemię organizatorzy byli zmuszeni odwołać imprezę, więc w tym roku połączone zostaną 18. i 19. edycja Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie.

W planie tegorocznego wydarzenia nie zabraknie znanych już morsom stałych punktów takich jak: Pałac Ślubów, Turniej Mrozoodpornych, Morsowa Stefa Chillout (balie i sauny ulokowane przy plaży), Akademia Młodego Morsa, Pasowanie na Morsa, Bieg Morsów na dystansie 5 km, taniec One Billion Rising (Nazywam się Miliard - ogólnoświatowy protest, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet). Zaplanowano też kilka nowości. I tak 11 lutego Mielno będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Morsowaniu. Organizatorem wydarzenia jest wielokrotny rekordzista Guinnessa i autor książki “Morsowanie. Jak świadomie obcować z zimnem” - Valerjan Romanovski. Chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił w podobnym wyzwaniu. Pod okiem mistrza wejdą do balii z zimną wodą i zanurzą się do poziomu szyi. Zawodnicy będą mogli mieć na sobie wyłącznie stroje kąpielowe i będą startować w swoich kategoriach (wg płci i wagi). Udział w Mistrzostwach mogą wziąć osoby, które mają co najmniej 2-letnie doświadczenie w morsowaniu lub certyfikat ze szkoleń Rock Balancing Ice – świadomi własnego ciała i umysłu.

morsy Mielno
Autor: materiały prasowe

Kolejną atrakcją tego Zlotu będzie Wielki Sobotni Koncert. Nie będzie Wielkiego Balu, dlatego morsy będą się bawić podczas plenerowego koncertu, w którym wystąpią zespoły: Drugi Tydzień oraz Piersi. W programie są też warsztaty bębniarskie na plaży, które poprowadzą Ryszard Bazarnik (dwukrotny zdobywca rekordu Guinnessa w łączeniu ludzi wspólnym graniem) oraz Bartosz Gułaj (występował na scenach w Polsce i za granicą u boku światowych gwiazd muzyki afrykańskiej). 200 bębnów zabrzmi też podczas niedzielnej parady morsów. Tematem przewodnim tegorocznego edycji imprezy będą Dzieci Kwiaty w Bałtyku – zatem będzie barwnie, wesoło i kwieciście.

Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie organizowane są od 2004 r. Jest to największa tego typu impreza na świecie. Do tej pory nie został pobity Rekord Guinnessa w grupowym zanurzeniu w zimnej wodzie w jednym miejscu, który został ustanowiony w Mielnie najpierw w 2010 r. a następnie w 2015 r

Listen to "Mirosława Diwyk-Koza UM w Mielnie" on Spreaker.