Mieszkańcy gminy Słupsk mają swoje święto [ROZMOWA]

2022-05-24 13:51 Marcin Kieca
Roksana Węgiel będzie gwiazdą tegorocznego Dnia Mieszkańca Gminy Słupsk
Autor: kultura.slupsk.pl Roksana Węgiel będzie gwiazdą tegorocznego Dnia Mieszkańca Gminy Słupsk

„Podniebny” Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk już 4 czerwca na lotnisku w Krępie Słupskiej. Na uczestników czekać będą „podniebne” atrakcje m.in. loty zapoznawcze, które zapewni współorganizator wydarzenia - Aeroklub Słupski.

Gwiazdą wydarzenia będzie Roksana Roxie Węgiel. Zwyciężyła pierwszą edycję programu The Voice Kids, a także Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz 3. edycję programu tanecznego Dance Dance Dance. Jest także laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. Oprócz koncertu Roksany w programie m.in. wystawa samolotów, pokazy lotnicze, animacje i warsztaty dla dzieci oraz występy zespołów artystycznych działających w Gminie Słupsk.

- 4 czerwca będzie dniem pełnym atrakcji. Zapraszamy już od godz. 13.00 do siedziby Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do wszystkich zainteresowanych lotnictwem, ale nie tylko. To przede wszystkim okazja do integracji mieszkańców naszej Gminy, a w obecnym czasie jest to bardzo istotne. Przewidujemy też specjalne strefy dla dzieci z warsztatami i animacjami. Zdecydowanie najmocniejszym punktem artystycznym będzie występ Roksany Węgiel w otoczeniu pokazów lotniczych i wystawy samolotów. To wydarzenie dla całych rodzin. – mówi Zbigniew Gach, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.

Podczas imprezy Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk utworzy wraz z grupą wolontariuszy punkt rejestracyjny dla potencjalnych dawców szpiku kostnego pod patronatem Fundacji DKMS. Podczas wydarzenia każda osoba, która będzie spełniała warunki formalne może wpisać się do ogólnopolskiej bazy potencjalnych dawców oraz dokonać wymazu.

Listen to "Zbigniew Dorawa" on Spreaker.