Mieszkanki Słupska mogą zapisać się na kurs samoobrony

Samoobrona
Autor: pixabay.com Samoobrona

W Słupskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rusza pierwsza edycja kursu pn. „Silna na obcasach”. Jest to jeden ze zwycięskich projektów Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Kurs samoobrony jest skierowany do wszystkich mieszkanek Słupska, niezależnie od wieku oraz warunków fizycznych.

Zajęcia mają na celu rozwój sprawności i umiejętności skutecznej samoobrony, wzrost poczucia bezpieczeństwa oraz nabycie pewności siebie wśród mieszkanek Słupska. Cały projekt został podzielony na 4. edycja, z których pierwsza ruszy w marcu. Kurs potrwa 4 tygodnie, a zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki, w godzinach 18:00-19:15, w Hali Lekkoatletycznej na terenie Stadionu 650-lecia przy ul. Madalińskiego 4. Kolejne edycje odbędą się w maju, wrześniu oraz listopadzie. W sumie udział w szkoleniu z samoobrony będzie mogło wziąć udział 80 kobiet.

-Do współpracy zaprosiliśmy panią Darię Treder, która jest psychologiem i koordynatorem w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz pana Łukasza Kulpę, związanego ze sportami walki trenera personalnego i specjalistę do spraw żywienia. Myślę, że to naprawdę odpowiednie osoby do poprowadzenia naszych zajęć

-mówi Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiRu.

-Chcemy, żeby poprzez ćwiczenia fizyczny, ale również przez wsparcie psychologa, panie wyszły z kursu podbudowane i pełne mocy. Zachęcamy do udziału tym bardziej, że jest to oferta bezpłatna

-dodała wiceprezydent Słupska Marta Makuch.

Zapisy online prowadzone są na stronie Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby niepełnoletnie będą potrzebowały zgody rodzica do wzięcia udziału w kursie.

Listen to "O kursie samoobrony- Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiRu i wiceprezydent Słupska Marta Makuch" on Spreaker.