„Mój mały PRL” w Nowym Teatrze w Słupsku

2022-04-08 16:53
Mój mały PRL
Autor: https://www.facebook.com/NowyTeatr W spektaklu "Mój mały PRL" na scenie pojawia się nawet maluch.

Najnowszy spektakl, jaki możemy zobaczyć w Nowym Teatrze w Słupsku to „Mój mały PRL”. Na scenie pojawia się aż 13 aktorów, którzy dodatkowo śpiewają hity minionych dziesięcioleci, a towarzyszy im zespół, grający muzykę na żywo. Bogatą scenografię uzupełniają przedmioty, pochodzące z czasów PRL-u, które do teatru przynosili mieszkańcy Słupska.

Spektakl „Mój mały PRL” to opowieść o młodych ludziach, którzy decydują się na reportersko-socjologiczny eksperyment i próbują żyć, jak w 1981 roku. Słowem – przenoszą się do PRL-u. Chcą przyjrzeć się współczesnej Polsce przez pryzmat minionej epoki i zastanowić się, ile z dawnego systemu zostało w nas do dziś.

Spektakl oparty jest na książce "Mój mały PRL" Izabeli Meyzy i Witolda Szabłowskiego. Na scenę postanowiła przenieść tę historię Monika Janik-Hussakowska, aktorka debiutująca w roli reżyserki. Premiera sztuki okazała się prawdziwym hitem, a bilety na kolejne spektakle znikają w oka mgnieniu.

-Udało nam się zrobić bardzo mądry i wzruszający spektakl, utrzymany w konwencji komedii. Reakcje publiczności po premierze napawają mnie optymizmem, że będzie to kolejny hit naszego zespołu. Na razie spektakl będziemy grać w Słupsku, ale może wkrótce wyruszymy z nimi też do innych miast np. Koszalina

-mówi Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru.

Najbliższy spektakl 10 kwietnia o godzinie 15.00 i 19.00. Kolejne 21 i 22 kwietnia o godzinie 19.00 oraz 19-22 maja, także godzina 19.00. Bilety do kupienia w kasie teatru i na platformie biletyna.pl

Listen to "Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku" on Spreaker.