- Zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany pracą na morzu. Oprócz pracodawców proponujących pracę na statkach handlowych będą także przedstawiciele branży offshore, czyli morskich farm wiatrowych. Ta gałąź przemysłu będzie niebawem potrzebowała kilku tysięcy nowych pracowników. Targi to także oferta dla tych, którzy chcą się przebranżowić i związać swoją przyszłość z morzem – powiedziała Radiu Plus dyrektor ZSM w Darłowie, Magdalena Miszke.
Branża morska oferuje szerokie perspektywy zawodowe – od pracy na statkach (marynarz, kapitan, oficer mechanik) po stanowiska związane z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej (inżynier wiatrowy, technik konserwacji). Dynamicznie rozwijający się sektor offshore tworzy liczne miejsca pracy również na lądzie, a dodatkowe możliwości zatrudnienia oferuje branża turystyczna, m.in. w obsłudze statków pasażerskich i wycieczkowych.
Morskie targi pracy rozpoczną się 24 października o godz. 10 w hali sportowej szkoły morskiej w Darłowie przy ul. Szpitalnej 1. Szczegóły na stronie internetowej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.
Listen to "Magdalena Miszke, dyr. ZSM w Darłowie" on Spreaker.