Warsztaty będą okazją do połączenia muzyki z duchowością. Organizatorzy zapowiadają czas integracji, wspólnej modlitwy oraz intensywnej pracy nad śpiewem, w tym nad emisją głosu i wykonywaniem utworów w czterogłosie. To propozycja zarówno dla osób mających doświadczenie muzyczne, jak i dla tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w śpiewie wielogłosowym.
Jak podkreśla Jakub Tomalak, formuła spotkania wykracza poza standardowe ramy:
-Warsztaty są skierowane do każdego, który słucha teraz tych słów, to ani nie będą typowe warsztaty muzyczne, ani też nie będą to typowe spotkania takie duchowe, rekolekcyjne, bo to będzie i jedno i drugie.
Zajęcia odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu. Program przewiduje m.in. codzienne warsztaty muzyczne, katechezy, a także wspólne wykonywanie znanych i nowych pieśni religijnych. Uczestnicy będą mieli okazję pracować przy akompaniamencie fortepianu i kwartetu smyczkowego.
Finałem wydarzenia będzie koncert uwielbienia po niedzielnej Mszy świętej, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory opracowane w trakcie warsztatów. Szczegóły i formularz zapisów dostępne są na stronie skrzatusz-sanktuarium.pl
Listen to "Jakub Tomalak, dyrygent, kompozytor, aranżer" on Spreaker.