Na co do kina w nadchodzący weekend?

2025-05-15 13:51
Helios Koszalin
Autor: Helios Koszalin, Archiwum prywatne

W kinie w ten weekend przedpremierowe pokazy filmu "Mission: Impossible - The Final Reckoning". Poza tym na dużym ekranie goszczą dwa polskie tytuły: dramat "Pani od polskiego" oraz film przygodowy "Dziadku, wiejemy!". Z propozycji dla całych rodzin jest animacja "Kayara niepokonana", a dla widzów o mocnych nerwach thriller "Szpiedzy". Do tego w przyszłym tygodniu nie zabraknie seansów i wydarzeń specjalnych.

Nowość "Mission: Impossible - The Final Reckoning" skupi się na Ethanie Huncie i jego zespole po zakończeniu z Mission: Impossible - Dead Reckoning, kiedy to bohaterowie mieli powstrzymać Entity przed przejęciem władzy nad planetą. Tylko grupa wysoko wykwalifikowanych agentów z Ethanem Huntem na czele może uratować ludzkość. Zanim będzie za późno.

Familijna propozycja kina to animacja "Kayara niepokonana". Pełna przygód i wzruszeń historia, która rzuca wyzwanie tradycjom i pokazuje jak wbrew wszelkim przeciwnościom realizować swoje marzenia. To animowana opowieść o jednej z najbardziej niezwykłych cywilizacji Ameryki Południowej. Gdy legendarnemu państwu Inków zagraża niebezpieczeństwo… pomóc może tylko ona – niezwykle dzielna dziewczyna Kayara!

Ciekawa rodzinna produkcja to także film przygodowy "Dziadku, wiejemy!". W rolę tytułowego dziadka Jeremiego wcielił się Jan Peszek. Jego bohater wywołuje w domu spokojnej starości taki zamęt, że grozi mu przeniesienie do szpitala psychiatrycznego. Marta, jego córka, zgadza się zabrać go do siebie, choć to dla niej trudne, bo Jeremi jest nieprzewidywalny i ma bujną wyobraźnię. Sytuację komplikuje Jagoda, córka Marty, która uwielbia dziadka i podziela jego szalone pomysły. Gdy Jeremi odmawia zamieszkania z rodziną, Jagoda postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Dziewczynka i dziadek wyruszają w pełną przygód podróż do legendarnego statku Światło Morza. W pogoń za nimi rusza szajka złoczyńców dowodzona przez bogacza Waldemara oraz przerażona mama Jagody. Rusza za nimi także smok.

Kolejny polski film, który gości na wielkim ekranie to "Pani od polskiego". Film w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Jest rok 1942 rok, kresy. Silna i niezależna Eliza rozpoczyna pracę jako nauczycielka w wiejskiej szkole. Tam poznaje Stacha – unikającego obowiązków, za to lubiącego kłopoty chłopaka, który staje się obiektem jej fascynacji i rodzącej się w niej wielkiej miłości. Stach zostaje jednak zesłany na roboty przymusowe na tereny III Rzeszy. Po jego wyjeździe, Eliza rodzi ich wspólne dziecko i wraz z niemowlęciem na rękach rusza śladami ukochanego.

Widzom o mocnych nerwach spodobać się może thriller "Szpiedzy". Trzymający w napięciu film o legendarnych w swojej branży agentach brytyjskiego wywiadu George'u Woodhouse i jego ukochanej żonie Kathryn St. Jean. Kiedy to na nią pada cień podejrzenia o szpiegostwo na rzecz innego kraju, George staje przed ostateczną próbą - lojalności wobec swojego małżeństwa lub kraju.

19 maja zaplanowano seans w ramach Kina Konesera. Będzie to dramat "Ukryty motyw". Eva pracuje jako strażniczka w zakładzie karnym. Jedyna kobieta wśród mężczyzn. Nikt nie zna jej prawdziwej historii. Nikt nie domyśla się, że pod mundurem i pozornym spokojem ukrywa plan zemsty, który w ciszy pielęgnuje od lat. Kiedy na oddział o zaostrzonym rygorze trafia młody mężczyzna, który zamordował kolegę z celi, Eva podejmuje decyzję, która stawia na szali całe jej dotychczasowe życie. Zrealizowany niemal w całości w surowych wnętrzach, w półmroku, w którym łatwo jest ukryć prawdziwe intencje, „Ukryty motyw” wciąga widza w fascynującą psychologiczną rozgrywkę. Stawia go przed moralnym dylematem i każe odpowiedzieć na pytanie: czy jesteśmy zakładnikami swojej przeszłości i więźniami swoich emocji?

21 maja zaplanowano seans w ramach Kina Kobiet, a w nim nagrodzona owacjami na stojąco podczas światowej premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Maria Callas”, która została wyreżyserowana przez specjalistę od ekranizacji kobiecych biografii Pablo Larraína, nagradzanego w Cannes i Berlinie twórcy obrazów „Jackie” o Jacqueline Kennedy oraz „Spencer” pokazującego historię księżnej Diany. Podczas swoich ostatnich dni, mieszkająca w Paryżu lat 70-tych XX wieku Maria Callas wyobraża sobie i przeżywa na nowo burzliwą, piękną i tragiczną historię swojego życia. To wspomnienia największej śpiewaczki operowej świata, które pełne są miłosnych uniesień, brawurowych występów, obecności na najbardziej ekskluzywnych salonach i poznawania najwybitniejszych osobistości tamtych czasów. Znajdzie się tu miejsce na historię miłosną z Arystotelesem Onassisem – jednym z najbogatszych ludzi tamtego okresu czy spotkanie z Johnem F. Kennedym. To historia kobiety niezwykle pewnej siebie, ale równocześnie niewyobrażalnie wrażliwej.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Joanna Janczewska, kierownik marketingu w jednym z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.