Nadchodzą Dni Kołobrzegu

2022-05-17 16:22
Kołobrzeg
Autor: pixabay Kołobrzeg

W najbliższy weekend Kołobrzeg świętuje. W programie znajdują się koncerty, festyny, regaty i wiele innych atrakcji. Gwiazdą Dni Kołobrzegu będzie zespół De Mono. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Tegoroczne Dni Kołobrzegu potrwają dwa dni. Rozpoczną się w najbliższą sobotę, 21 maja o godz. 10.00 przed miejskim ratuszem. Wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta RED SWING LOW z Gryfic.

Wybrzmi hejnał miejski, a prezydenta Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska przywita wszystkich zgromadzonych. Nastąpi także otwarcie XXXI Ogólnopolskiego Zlotu Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej i XVIII Historycznego Targu Solnego.

Następnie uczestnicy, wesołym przemarszem ulicami miasta, przeniosą się z centrum do portu pasażerskiego. Start ok. godziny 11.40, zaplanowano trasę ulicami: Armii Krajowej, Dworcowa, Zwycięzców, Solna, Reymonta, Rodziewiczówny, MickiewiczaTowarowa do portu pasażerskiego przy latarni morskiej. W związku z przemarszem wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Planowane zakończenie ok. godziny 12.15.

W porcie pasażerskim wydarzenia rozpoczną się w południe. Do godz. 14.00 zaplanowano festyn rodzinny przy latarni morskiej. W planach są gry i zabawy rekreacyjne dla dzieci, zumba, dmuchana zjeżdżalnia, stoisko z watą cukrową i lodami, strefa promocyjna wydarzenia "Kręcimy kilometry dla Kołobrzegu w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Wieczorem (godz. 19.00) na scenie głównej zagra dj Dawid Grabowski i gwiazda Dni Kołobrzegu zespół De Mono.

Szczegółowy program Dni Kołobrzegu dostępny jest na stronie rck.kolobrzeg.eu

Listen to "Tadeusz Kielar, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu" on Spreaker.