Najlepszy kierowca wojskowy – trwa konkurs

2022-06-08 13:47
Konkurs Wojskowy Kierowca Roku trwa w Koszalinie
Autor: MK Konkurs Wojskowy Kierowca Roku trwa w Koszalinie

Najlepszego kierowcę sił zbrojnych wyłoni trwający w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie konkurs „Wojskowy Kierowca Roku 2022”. Kilkudziesięciu żołnierzy z całego kraju przyjechało do Koszalina i bierze udział w 18. edycji konkursu. Aby znaleźć się w finale, musieli przejść kilkustopniowe eliminacje.

Za żołnierzami szereg sprawdzianów, testów, jazd sprawnościowych i pokonywania torów przeszkód. W czwartek 9. czerwca w godzinach 15.00-18.00 nastąpi kulminacja konkursu w postaci konkurencji zespołowej.

Konkurencja polega na pokonywaniu na czas wyznaczonej trasy przez cały zespół realizując m.in.:

- tankowanie kanistrów

- wydostawanie się pojazdu przy użyciu wyciągarki

- pompowanie koła samochodu STAR 266z

- piłowanie drewna

- usuwanie przeszkody drogowej

- przepychanie pojazdu

- jazda pod dyktando.

Wojskowy Kierowca 2022 roku, to kolejna edycja konkursu na najlepszego kierowcę w polskiej armii. Co roku do tych zawodów przystępują reprezentacje wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych.

W skład zespołów wchodzą najlepsi zawodnicy wyłonieni w etapowych eliminacjach.

Konkurs ma na celu doskonalenie znajomości przepisów ruchu drogowego wśród żołnierzy-kierowców, propagowanie bezpiecznej jazdy oraz kultury w ruchu drogowym, upowszechnianie wiedzy i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego.

Zawody w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie potrwają do czwartku.

Listen to "Najlepszego kierowcę sił zbrojnych wyłoni trwający w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie konkurs „Wojskowy Kierowca Roku 2022”" on Spreaker.