[NASZ PATRONAT] W Koszalinie zakończył się XX Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej

2022-09-12 15:46
XX Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Muzycy, którzy wystąpili drugiego dnia festiwalu, czyli „Amalgalis Duo” oraz koszaliński zespół akordeonowy

Trzy dni festiwalowe i koncerty zespołów amatorskich oraz profesjonalnych.

W Koszalinie w dniach od 8-10 września odbył się XX Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej. Wśród występujących m.in. „Amalgalis Duo”, Poznański Kwintet Akordeonowy oraz Koszalińska Orkiestra Akordeonowa „AKORD”.

Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej powrócił do Koszalina po epidemicznej przerwie. Koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a publiczność była zachwycona występem muzyków.

"Jesteśmy pełni uznania dla osób, które potrafią takie wielkie przedsięwzięcie zorganizować, z taką pasją i sercem. Dlatego my zawsze chętnie przyjedziemy do Koszalina, tym bardziej jest nam miło, że publiczność, która być może pamięta jeszcze nasz występ z 2016 roku, tak licznie przybyła na ten koncert i że im się podobało, to co zaprezentowaliśmy"- mówi Ewa Grabowska–Lis z "Amalgalis Duo"

Listen to "Relacja z festiwalu akordeonowego w Koszalinie" on Spreaker.

Jak zapewnia pomysłodawca festiwalu Artur Zajkowski, podczas kolejnych edycji festiwalu powrócą koncerty galowe oraz warsztaty, które zawsze towarzyszyły występom muzyków.

Patronat medialny nad XX Międzynarodowym Festiwalem Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie sprawowało Radio Plus Koszalin. 

Amalgalis Duo podczas koszalińskiego festiwalu akordeonowego
Autor: Alicja Górska "Amalgalis Duo" podczas koszalińskiego festiwalu akordeonowego, który odbył się w Filharmonii Koszalińskiej.