Nie będzie przebudowy ul. Podgórnej w Koszalinie. Przynajmniej na razie.

2022-04-28 13:43
Przebudowa ul. Podgórnej musi poczekać. Wykonawcy chcą za realizację inwestycji za dużo
Autor: pixaby Przebudowa ul. Podgórnej musi poczekać. Wykonawcy chcą za realizację inwestycji za dużo

Nie będzie, przynajmniej na razie, przebudowy ulicy Podgórnej i Placu Kilińskiego w Koszalinie. Do przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca, a jego oferta o milion przekroczyła zakładany przez miasto budżet tej inwestycji.

- Magistrat przeznaczył na przebudowę tego fragmentu miasta 5,5 mln złotych, a oferent zaproponował kwotę wyższą aż o 1 milion złotych. Unieważniliśmy przetarg i ogłosimy go w takiej samej formie po długim weekendzie majowym – powiedział Radiu Plus Grzegorz Śliżewski z urzędu miasta w Koszalinie.

Udało się za to wyłonić wykonawcę nowej drogi na Górę Chełmską. Nie pomogły protesty mieszkańców Koszalina i ekologów – droga jednak powstanie. Ale nie tak szybko.

- Trwa okres lęgowy ptaków i bez wyraźnej zgody ornitologów nie można rozpocząć prac. Muszą one poczekać, aż pisklęta osiągną dojrzałość i wylecą ze swoich gniazd. W ramach tej inwestycji powstanie droga z tzw. starobruku o długości prawie kilometra oraz oświetlenie, pętla autobusowa i parking na 60 miejsc dla samochodów osobowych, a także 2 miejsca postojowe dla autobusów – mówi nasz rozmówca.

Koszt to ok. 4,5 mln złotych, z czego miasto zapłaci tylko 5 procent. Reszta to rządowe dofinansowanie.

Listen to "Nie wyłoniono wykonawcy przebudowy ul. Podgórnej w Koszalinie" on Spreaker. Listen to "Budowa drogi na Górę Chełmską musi poczekać na zakończenie lęgów ptaków" on Spreaker.