Niepełnosprawne dzieci z Ukrainy trafią do ośrodka w Niemczech

niepełnosprawni
Autor: adamtepl/Pixabay.com

Grupa dzieci z Ukrainy, wśród nich są także dzieci niepełnosprawne, które trafiły do kołobrzeskiego Szpitala Uzdrowiskowego Słoneczko zostanie przewieziona do Niemiec.

Dzieci, które przebywały w Kołobrzegu i Łukęcine jutro wyjadą do ośrodka w Nadrenii. Ośrodek w Niemczech przyjmie wszystkie dzieci, które zostały rozwiezione do Polskich obiektów wraz z opiekunkami i pielęgniarkami. Transport zaplanowany został na jutro, przypomnę wszyscy niepełnosprawni podopieczni z Ukrainy, którzy trafili do obiektów w Kołobrzegu i Łukęcine trafią do ośrodka w Nadrenii.

Transport zorganizuje niemiecki Czerwony Krzyż specjalistycznymi karetkami, wcześniej dzieci przejdą jeszcze badania kontrolne, tak aby odpowiednio dostosować środki transportu do ich potrzeb. Ośrodek w Niemczech przyjmie wszystkie 111 dzieci, co ważne zapewni im tam leczenie i rehabilitację a opiekunowie zostaną zatrudnieni w ośrodku.

Listen to "wiecemarszałek województwa Anna Bańkowska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Dorota Rybarska-Jaros" on Spreaker.