Nuncjusz spotkał się z uchodźcami

2022-06-28 12:00
spotkanie
Autor: materiały prasowe

Goszczący na obchodach 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio spotkał się z uchodźcami, którzy znaleźli schronienie w Wyższym Seminarium Duchownym.

Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, w którym od 4 miesięcy zamieszkuje około 20 Ukraińców. W spotkaniu udział wzięli też biskup koadiutor Z. Zieliński i bp pomocniczy Krzysztof Zadarko, który w ramach Konferencji Episkopatu Polski zajmuje się tematyką związaną z uchodźcami. Zabierając głos, nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio zapewnił o działaniach papieża Franciszka na rzecz pokoju na Ukrainie.

biskup spotkanie
Autor: materiały prasowe

- Moja obecność tutaj jest jak obecność papieża Franciszka. Kiedy był przygotowywany program obchodów jubileuszu bardzo zabiegałem o to spotkanie. Od samego początku, kiedy rozpoczęła się tragedia wojny na Ukrainie Ojciec Święty jest dotknięty i poruszony i cierpi razem w Wami. Wielokrotnie prosił o to, aby znalazł się jakiś sposób, aby zapanował pokój. Papież Franciszek przekazuje swoją ogromną solidarność z Narodem Ukraińskim, ale również wielki ból, kiedy patrzy na Wasze cierpienie i często zwraca się do całej wspólnoty międzynarodowej, abyście byli przyjmowani, chronieni i abyście otrzymali pomoc, na jaką zasługujecie – mówił abp Salvatore Pennacchio.

dom Wilkowo
Autor: materiały prasowe

Na koniec udzielił zebranym błogosławieństwa, była tez wspólna modlitwa i rozmowy. W ośrodkach prowadzonych przez diecezję przebywają uchodźcy m.in. z Mariupola, Ugańska, Buczy czy Mikołajowa.

Listen to "ks. T. Roda i ks. A. Zaniewski" on Spreaker. Listen to "bp K. Zadarko" on Spreaker. Listen to "nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio" on Spreaker.