Oazy wakacyjne- trwają zapisy

2024-05-27 10:06
Trwają zapisy na oazy wakacyjne w Archidiecezji lubelskiej
Autor: Ruch Światło-Życie AL Trwają zapisy na oazy wakacyjne

Młodsi oazowicze mogą spotkać się w Lipiu albo Połczynie-Zdroju, natomiast starsi pojadą w Tatry. Trwają zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zaplanowano siedem turnusów dla różnych grup wiekowych.

Oazy wakacyjne to propozycja zarówno dla osób, które już należą do wspólnoty Ruchu Światło-Życie, jak i dla tych, którzy dopiero chcą dołączyć do oazy. Udział mogę wziąć dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej, a także młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Starsi pojadą w góry, do Białki Tatrzańskiej albo Korbielowa, natomiast młodsi będą odbywać rekolekcje na terenie diecezji: w Lipiu, Połczynie-Zdroju i w Łącku.

Ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie podkreśla, że rekolekcje to oczywiście czas modlitwy i formacji, ale też czas dla drugiego człowieka:

-Ruch Światło-Życie to jest wspólnota, a Wspólnota polega na tym, że masz czas dla drugiego człowieka, więc staramy się podczas rekolekcji mieć bardzo dużo czasu dla bliźniego, spędzać go na wspólnych rozmowach, grach i zabawach, ale też na odkrywaniu świata, kiedy wychodzimy na spacery czy mamy spotkania w plenerowe grupach. Codziennie w programie jest spotkanie w grupie i Eucharystia. Tworzymy taki przepiękny model, że to młodzi kształtują młody.

Każdy z turnusów rekolekcyjnych jest dokładnie opisany na stronie koszalinoaza.pl, gdzie także można zgłosić chęć udziału. Zapisy trwają do końca maja.

Listen to "Ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie" on Spreaker.