Od 1 sierpnia będą w drodze na Jasną Górę

2022-07-19 11:35
Piesza pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę
Autor: alg

40. Pielgrzymka Piesza Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej wyruszy 1 sierpnia ze Skrzatusza na Jasną Górę.

40. Pielgrzymka Piesza Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej wyruszy 1 sierpnia na Jasną Górę. Rozpoczęcie w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Trwają zapisy.

"Jubileusz pielgrzymki wpisuje się w świętowanie 50-lecia diecezji. Pielgrzymowanie to taki konkretny wymiar przeżywania wiary. Mimo upływu tylu lat, ta sama trasa, termin, a nawet w jakimś sensie ci sami ludzie. Co to znaczy? Kochający Pana Boga i szukający siły i ratunku u Pana Boga, a więc i grzesznicy. Z tych samych powodów pewnie wtedy się pielgrzymowało i dziś się wędruje. Udaje się człowiek w tę drogę, by podziękować za różne historie swojego życia, za łaski, ale i by prosić" - tłumaczy ks. Marcin Kościński.

Zmienia się ilość pątników. Na przestrzeni tych lat, grupy pielgrzymkowe są już mniej liczne. W tym roku pielgrzymi wędrować będą w dwóch grupach. Nocować będą u gospodarzy w mijanych na szlaku miejscowościach oraz w salach gimnastycznych.

Pielgrzymi na miejsce dotrą 13 sierpnia. Będą mieli do pokonania ponad 400 km. Jak podkreśla ks. Marcin Kościński, nie trzeba uczestniczyć w całej pielgrzymce. Jeżeli ktoś ma obawy, że nie jest w stanie przejść całej trasy albo ma ograniczenia czasowe, istnieje możliwość dołączenia do grup pielgrzymkowych na każdym etapie pielgrzymki.

Listen to "ks. Marcin Kościński, dyrektor pieszej pielgrzymki na Jasną Górę" on Spreaker.

Patronat medialny nad pielgrzymką sprawuje Radio Plus Koszalin.