Od lipca można składać wnioski na wyprawkę szkolną

Wyprawki szkolne
Autor: Bru-nO/CC0/pixabay.com

W piątek ruszy przyjmowanie wniosków o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300+” na wyprawkę szkolną.

Od ubiegłego roku szkolnego to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca dofinansowanie do wyprawki szkolnej. W Zachodniopomorskiem w ramach poprzedniego roku szkolnego wypłacono „300+” dla niemal 180 tysięcy dzieci na łączną kwotę prawie 54 milionów złotych.

Rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. O świadczenie na nowy okres będzie można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Wniosek o "Dobry Start" ma formę wyłącznie elektroniczną. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS specjalny kreator poprowadzi użytkownika krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. We wniosku należy też podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy i numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu.