Odwołane rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu

2023-02-01 12:55
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu
Autor: arch. organizatora Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu odwołane

Rekolekcje, które miały się odbyć w dniach 17-19 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zostają odwołane w związku z niewystarczającą liczbą zgłoszeń.

Jak informują organizatorzy, czyli Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej, rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, które miały się odbyć w dniach 17-19 lutego w Skrzatuszu, zostają odwołane w związku z niewystarczającą liczbą zgłoszeń. Organizatorzy tłumaczą, że minimalna liczba uczestników w tego typu rekolekcjach wynosi 12 osób. 

Jeżeli ktoś z rodziców po stracie potrzebuje pomocy, to rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, w najbliższym czasie organizuje Wspólnota Rodziców Po Stracie Dziecka z Gdańska. Te odbędą się w dniach 17-19 marca w Straszynie, k. Gdańska. 

Przypomnijmy, w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka organizowane są od lutego 2019 roku. Odbyło się już kilka tur tych rekolekcji. Adresowane są do rodziców, którzy stracili swoje dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. Rodzice dotknięci taką tragedią często tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie, stąd propozycja dla nich tych rekolekcji. W programie Msza święta, konferencje, spotkania z psychologiem, psychiatrą i kapłanami oraz biskupem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka.