Ogródek z miłością

2022-08-19 14:41
Ogródek dla dzieci otwarto w mieszkaniu chronionym w Koszalinie
Autor: MK Ogródek dla dzieci otwarto w mieszkaniu chronionym w Koszalinie

W mieszkaniu chronionym przy ul. Niepodległości w Koszalinie otwarto oficjalnie ogródek i plac zabaw dla dzieci. Jest to jedno z kilku mieszkań, którymi opiekuje się Fundacja „Zdążyć z miłością”. Mieszkają w nich samotne matki z dziećmi.

- Przy ul. Niepodległości są trzy mamy i pięcioro dzieci, w mieszkaniu chronionym przy ul. Jana z Kolna mieszkają obecnie cztery mamy z Ukrainy i ośmioro ich dzieci oraz trzy mamy z pięciorgiem dzieci. Poza tym pomagamy samotnym kobietom i ich dzieciom, osobom chorym i niesamodzielnym. W sumie to ponad 20 podopiecznych – powiedziała Radiu Plus prezes Fundacji, Małgorzata Kaweńska – Ślęzak.

Cały czas można pomagać koszalińskiej Fundacji „Zdążyć z miłością”. Wszelkie szczegóły na ich stronie internetowej: zdazyczmiloscia.org.pl. Świetną okazją do pomocy będzie też listopadowy koncert Andrzeja Piasecznego (12 listopada br.). Bilety - cegiełki o wartości 150 zł i 120 zł są dostępne w sprzedaży w kasie Filharmonii Koszalińskiej i w biurze Fundacji przy ul. Niepodległości 7.

Dochód z koncertu Piaska w całości przeznaczony zostanie na prowadzenie mieszkań chronionych i wspomaganych, wsparcie uchodźców wojennych z Ukrainy, niepełnosprawnych, chorych dzieci oraz na samotne matki z dziećmi i rodziny ubogie pozostające pod opieką Fundacji.

Listen to "Ogródek z miłością w mieszkaniu chronionym Fundacji "Zdążyć z miłością"" on Spreaker.