Palec radnego Papiernika [RELACJA Z KONFERENCJI PRASOWEJ]

2021-12-10 14:08
Radny Błażej Papiernik zaprzeczył, jakoby w stronę grupy protestujących mieszkańców Koszalina wystawił środkowy palec
Autor: MK Radny Błażej Papiernik zaprzeczył, jakoby w stronę grupy protestujących mieszkańców Koszalina wystawił środkowy palec

Koszaliński radny Błażej Papiernik odniósł się w piątek do jego zdaniem, zmanipulowanego zdjęcia, które zostało opublikowane przez radnego PO, Jakuba Kowalika kilka dni temu w internecie.

Na zdjęciu miał w stronę pikietujących w sprawie wycinki drzew na Górze Chełmskiej, pokazać gest uznawany za nieprzyzwoity.

Podczas konferencji prasowej Błażej Papiernik zaprezentował nagranie z miejskiego monitoringu, na którym nie widać, by pokazał protestującym środkowy palec.

- To najgorsza rzecz, jaka mnie kiedykolwiek spotkała. Perfidna manipulacja radnego Kowalika i jego kolegów z Platformy Obywatelskiej. Fala hejtu w komentarzach pod postem na fb dotknęła mnie do żywego. Zapłaciłem za to swoim zdrowiem – mówił podczas konferencji prasowej radny Papiernik.

W sprawie głos zabrali również poseł Radosław Lubczyk i prezydent Koszalina, Piotr Jedliński.

- Apelujemy o zaprzestanie hejtu i tej wojny w mieście. Dyskutujmy na argumenty, a nie na emocje. Zostaliśmy wybrani w wyborach, aby ulepszać nasze miejsce do życia, a nie walczyć ze sobą – mówił prezydent Koszalina, Piotr Jedliński.

Czy wojenka pomiędzy grupą radnych skupionych wokół prezydenta Koszalina, Piotra Jedlińskiego i radnych Platformy Obywatelskiej będzie trwała aż do kolejnych wyborów samorządowych? Czy będą kolejne jej ofiary? I kto na niej tak naprawdę zyskuje? Bo to, że tracą obie strony konfliktu jest oczywiste.

Radny Błażej Papiernik skierował na drodze cywilnej sprawę wyciętego z kontekstu zdjęcia z palcem do koszalińskiego sądu.

Listen to "Konferencja prasowa koszalińskiego radnego Błażeja Papiernika" on Spreaker.