Paszportowa sobota – 29 czerwca

2024-06-25 12:57
Paszportowa sobota w Koszalinie i Szczecinie
Autor: gov.pl Paszportowa sobota w Koszalinie i Szczecinie

Po raz kolejny w tym roku Urząd Wojewódzki zaprasza na paszportową sobotę. 29 czerwca stanowiska paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie i Delegaturze ZUW w Koszalinie będą czynne od 8:00 do 15:00. Aby złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument nie trzeba rezerwować wizyty.

Wniosek o wydanie paszportu dla osoby pełnoletniej składamy osobiście. Gotowy paszport odbieramy również osobiście. Przy składaniu wniosku o paszport dla dziecka powyżej 5. roku życia konieczna jest również jego obecność.

Co należy przygotować?

Ważny paszport lub ważny dowód osobisty, kolorowe zdjęcie o wymiarach 3,5x4,5 cm wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, zgodnie z wymogami zdjęć do paszportu oraz dowód opłaty paszportowej.

Paszport dla dziecka również przez internet

Wniosek o wydanie paszportu dla dziecka do 12 roku życia można złożyć także online: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-paszport-dla-dziecka

Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

Opłata za paszport dla osoby dorosłej wynosi 140 zł. 50-procentowe ulgi przysługują m.in. uczniom, studentom, emerytom i rencistom, osobom z niepełnosprawnościami, żołnierzom i strażakom ratownikom OSP oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Za paszport nie płacą osoby które w dniu złożenia wniosku mają ukończone 70 lat.