Podkołobrzeskie Podczele opanują pojazdy militarne

2024-06-12 14:50
Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów w Podczelu pod Kołobrzegiem od 4 do 7 lipca
Autor: zlotkolobrzeg.pl Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów w Podczelu pod Kołobrzegiem od 4 do 7 lipca

Trwają przygotowania do Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Militarnych w Podczelu pod Kołobrzegiem. Impreza po 25 latach przenosi się z Darłowa w nowe miejsce.

Zaplanowane inscenizacje batalistyczne oferują widzom wgląd w taktykę i techniki bojowe minionych epok. Z kolei prezentacje zabytkowego sprzętu wojskowego i pokazy samolotów pozwolą uczestnikom przyjrzeć się z bliska maszynom, które kiedyś dominowały na polach bitew i w przestworzach.

Dodatkowo, zlot zaprasza do wzięcia udziału w przejażdżkach historycznym sprzętem. Strefa kultury wzbogaca ofertę o aspekty edukacyjne i rozrywkowe, w tym kiermasz militarny, gdzie można nabyć pamiątki i repliki sprzętu. Koncerty gwiazd i muzyka na żywo dodadzą energii wydarzeniu, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Loty widokowe nad malowniczym krajobrazem nadmorskim, kuchnia wojskowa serwująca tradycyjne dania z różnych okresów historycznych, a także możliwość bezpośredniego uczestnictwa w pokazach i inscenizacjach sprawiają, że Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów to nie tylko wydarzenie dla miłośników historii, ale również dla całych rodzin szukających unikalnych wrażeń i edukacji poprzez zabawę.

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów w Podczelu pod Kołobrzegiem od 4 do 7 lipca. W tym samym czasie i miejscu zaplanowano też koncerty: w czwartek Elice i Reggaeside w piątek Urszula i Big Cyc, a w sobotę Łydka grubasa, Bajm i Blue Cafe.

Listen to "Marian Laskowski, organizator zlotu" on Spreaker.