Podszywali się pod policjantów. Zostali zatrzymani w Koszalinie

2022-04-15 10:05
Akcja policji
Autor: materiały prasowe Akcja policji

Dwóch mężczyzn, podszywających się pod funkcjonariuszy policji zatrzymali kryminalni w Koszalinie i Szczecinie. Mundurowi zabezpieczyli należące do podejrzanych kajdanki, atrapy broni i inne wyposażenie służbowe. Kryminalni udowodnili im, jak na razie, udział w 6 przestępstwach na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Podejrzani o podszywanie się pod funkcjonariuszy policji to mężczyźni w wieku 38 i 33 lata. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali ich w centrum Koszalina oraz w Szczecinie.

Z ustaleń policji wynika, że ten nielegalny proceder trwał kilkanaście miesięcy. Mężczyźni łącznie dokonali 6 przestępstw, na kwotę prawie 200 tysięcy złotych. Sprawcy głównie działali na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Podejrzani, podając się za funkcjonariuszy ubrani byli w kamizelki z napisem Policja, byli wyposażeni w atrapy broni, kajdanki i inny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Policja zabezpieczyła te rzeczy w trakcie przeszukania mieszkań i pojazdów podejrzanych.

-Od momentu uzyskania zgłoszeń kryminalni, działając wielotorowo prowadzili w sprawie intensywne czynności procesowe i operacyjne. Dzięki szybko podjętym działaniom mundurowi ustalili sprawców i dokonali ich zatrzymania

-informuje komisarz Monika Kosiec, rzecznik KMP w Koszalinie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono obu mężczyznom zarzuty. Dalej materiały postępowania zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Koszalinie, a w ślad za nimi zostanie złożony wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.