Ponad 630 tys. zł dofinansowania otrzymał Słupsk na remont mieszkań komunalnych

Remont mieszkania
Autor: gettyimages Remonty mieszkań komunalnych zostaną przeprowadzone w tym roku.

Prawie 630 tys. zł dofinansowania otrzymał Słupsk na remont mieszkań komunalnych. Środki pochodzą z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego i pozwolą na kompleksowy remont 10 mieszkań, które wybrano z ponad 200 lokali komunalnych.

8 mieszkań wybranych do remontu znajduje się w strefie rewitalizacji, a dwa poza nią. Wybór lokali nie był łatwy. Szukano mieszkań, z całego zasobu komunalnego, które spełnią określone w rozporządzeniu, dość surowe kryteria.

-Jest długa lista wymagań, które musiały spełnić te mieszkania. Najważniejsze to, że musiały się znajdować w budynku, który przeszedł już termomodernizację, który przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i ma bezpośredni dostęp do drogi publicznej

- wymieniła Katarzyna Maruszak, dyrektor Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

Wybrane do modernizacji mieszkania są zajęte przez lokatorów, ale oni nie partycypują w kosztach remontu. Ich dochody, czy ogólna sytuacja nie miały żadnego wpływu na zakwalifikowanie lokalu do odnowy.

Remonty mieszkań rozpoczną się w I kwartale tego roku. Prezydent Słupka Krystyna Danilecka- Wojewódzka zapytana o to, co się stanie z lokatorami tych mieszkań w czasie remontu, przyznała, że nie zostało to jeszcze ustalone.

- Jak zawsze przy takich projektach są jeszcze pewne niejasności. Jeżeli na czas remontu, będzie potrzeba przemieszczenia mieszkańców danego lokalu, będziemy szukali wspólnie z nimi rozwiązania. Miasto może im zapewnić miejsca np. w internacie.

Do remontu 10 mieszkań komunalnych miasto z własnego budżetu musi dołożyć około 120 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji to blisko 750 tys. zł.

Listen to "Krystyna Danilecka- Wojewódzka i Katarzyna Maruszak" on Spreaker.