Poradnia reumatologiczna w Koszalinie zawieszona

2022-01-11 18:24
Szpital w Koszalinie
Autor: DOMIN Szpital w Koszalinie

Z początkiem roku praca Poradni reumatologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie została wstrzymana. Powodem zawieszenia działalności poradni jest brak lekarza specjalisty reumatologa.

Jak tłumaczy Marzena Sutryk, rzecznik prasowa koszalińskiego szpitala, poradnia reumatologiczna w lecznicy została zawieszona z początkiem nowego roku, ponieważ lekarz, który dotąd świadczył usługi w poradni odszedł na emeryturę. Działalność poradni zawieszona została do końca marca.

-Szpital Wojewódzki w Koszalinie od ubiegłego roku poszukuje lekarza chętnego do pracy w poradni reumatologicznej. Niestety na rynku brakuje lekarzy reumatologów

-dodaje Marzena Sutryk, rzecznik prasowa koszalińskiego szpitala.

Listen to "Marzena Sutryk, rzecznik prasowa koszalińskiego szpitala" on Spreaker.

Lekarzy reumatologów faktycznie brakuje, a poradnie reumatologiczne należą do poradni deficytowych. W całym województwie zachodniopomorskim jest ich tylko 15.

-Poradni reumatologicznych w Zachodniopomorskiem jest niewiele, w związku z tym, jeżeli któraś przestaje udzielać świadczeń powstaje poważny problem, zarówno dla pacjentów, którzy na stałe są pod opieką poradni, ale też dla tych, którzy chcą pierwszy raz umówić się na wizytę u reumatologa. Z brakiem lekarzy określonych specjalności borykamy się w wielu miejscach i ta sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie nie jest czymś wyjątkowym

-potwierdza Małgorzata Koszur, rzecznik prasowa Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ.

Listen to "Małgorzata Koszur, rzecznik prasowa Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ" on Spreaker.

Pacjenci z Koszalina, potrzebujący porady reumatologa mogą szukać pomocy w poradniach np. w Białogardzie, Sławnie, Szczecinku oraz Złocieńcu. Pacjenci, objęci stałą opieką koszalińskiej poradni reumatologicznej, mogą pobrać z poradni kopię dokumentacji medycznej. Pierwsza jest bezpłatna.