Porodówka w Szczecinku już po remoncie

2022-07-18 15:50
Blok porodowy w szpitalu w Szczecinku
Autor: Szpital w Szczecinku Blok porodowy w szpitalu w Szczecinku po remoncie.

Prace na oddziale położniczo-ginekologicznym Szpitala w Szczecinku trwają od jesieni i podzielone są na kilka etapów. W ostatnich dniach udało się zakończyć przebudowę bloku porodowego wraz z trzema salami do porodów rodzinnych. Teraz dzieci przychodzą na świat w Szczecinku w naprawdę komfortowych warunkach.

11 lipca dla pań, które chcą urodzić swoje dziecko w szpitalu w Szczecinku, został oddany nowy blok porodowy. Po remoncie powstały trzy jasne i przytulne sale porodowe, w których w komfortowych warunkach będzie można prowadzić porody rodzinne.

-Ściany tych pomieszczeń przyozdobiono kwiatowymi motywami. Wszystkie sale porodowe oraz pokoje przedporodowe wyposażone są w klimatyzację, co może być bardzo przydatne, zwłaszcza podczas letnich upałów. Łazienki na bloku porodowym również zapewniają pełny komfort i bezpieczeństwo rodzącym. Wyposażone są w wygodne uchwyty oraz urządzenia przywoławcze personelu medycznego

- mówi prezes zarządu Szpitala w Szczecinku Anetta Bibik-Mularczyk.

Oprócz bloku porodowego w szczecineckim szpitalu, zostanie przebudowany oddział ginekologiczno - położniczy, pododdział neonatologiczny oraz poddasze głównego budynku szpitala. Na nowo wyremontowanych oddziałach pojawi się również nowoczesne wyposażenie. Wymieniony zostanie jeden z dźwigów szpitalnych łączących wszystkie kondygnacje obiektu, fragment poszycia dachowego wraz z dociepleniem oraz instalacja oddymiania klatki schodowej, łącznie z oknami oddymiającymi.

-Celem inwestycji jest dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów, w tym zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego i zmniejszenie zagrożenia epidemiologicznego, poprawa warunków pobytu i udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego pacjentom i personelowi

-dodaje prezes.

Koszt inwestycji to prawie 9,3 mln zł. Powiat szczecinecki na jej realizację otrzymał aż 5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Remont oddziału położniczo-ginekologicznego powinien zakończyć się do jesieni tego roku.

Listen to "Anetta Bibik-Mularczyk, prezes zarządu Szpitala w Szczecinku" on Spreaker.