Poznaliśmy temat tegorocznego sianowskiego Konkursu Krótkich Filmów KOKOFY

2022-04-27 16:29
Konferencja prasowa na temat konkursu KOKOFY
Autor: Magda Wanowska-Miksa Konferencja prasowa na temat konkursu KOKOFY

Wolność- to temat przewodni tegorocznego Konkursu Krótkich Filmów KOKOFY. Konkurs jest elementem Folk Film Festiwalu, który już od 9 lat organizuje Centrum Kultury w Sianowie.

Konkurs KOKOFY polega na nagraniu jednominutowego filmu, w dowolnej technice i na dowolnym sprzęcie. Najważniejsze, aby trzymać się czasu i zadanego tematu, a w tym roku jest nim „Wolność”.

-Jeden temat, jedna minuta, jeden film do zrealizowania przez amatorów, jak i profesjonalistów. Przyjmujemy wszelkie filmy i fabularne, i animowane, po prostu te, które zachwycą przewodnicząca i skład jury, a przewodnicząca jury jest w tym roku znakomita reżyserka- Magdalena Piekosz

- mówi Aleksandra Kowalczyk, dyrektor sianowskiego Centrum Kultury.

Listen to "Aleksandra Kowalczyk, dyrektor sianowskiego Centrum Kultury" on Spreaker.

Minutowe filmy można przesyłać do 20 września za pośrednictwem strony internetowej folkfilm.pl

Zwycięzców poznamy podczas 9. Folk Film Festiwalu w Sianowie, połączonego z jeszcze jednym wydarzeniem, o którym mówi Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa:

-W tej edycji Folk Film Festiwal będzie bogatszy o obchody 15-lecia Stowarzyszenia Cittaslow, którego Sianów jest częścią. Chcemy zaprezentować ideę miast żyjących swobodnie i bez pośpiechu oraz rozpropagować ją w naszym województwie, dlatego odbędzie się specjalna konferencja z udziałem przedstawicieli miast, które należą do stowarzyszenia oraz z potencjalnymi, nowymi członkami.

Listen to "Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa" on Spreaker.

9. Folk Film Festiwal w Sianowie odbędzie się na przełomie września i października.