Problem z pomocą doraźną w Koszalinie chyba zostanie rozwiązany

2022-01-04 15:55
Szpital w Koszalinie
Autor: DOMIN Szpital w Koszalinie

Koszalinianie zostali bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zapewnić powinien ją Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Jednak po rozwiązaniu umowy z Polikliniką, jeszcze tego nie zrobił. Dopiero po wielu interwencjach mieszkańców, mediów i władz Koszalina, poinformował, że samodzielnie będzie realizować to zadanie od przyszłego tygodnia.

Po tym, jak z końcem roku wygasła umowa na świadczenie pomocy doraźnej między Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie a Polikliniką, w stutysięcznym mieście nie ma gdzie udać się po pomoc lekarską w nocy oraz dni wolne od pracy.

-Zapewnienie mieszkańcom, tych świadczeń należy do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Taki obowiązek nakłada na szpital Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanej ze środków publicznych, wynika on też wprost z umowy z NFZ

-informuje Małgorzata Koszur, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału NFZ.

Listen to "Małgorzata Koszur, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału NFZ" on Spreaker.

Mieszkańcy szukają pomocy w tej sprawie u władz Koszalina. Wiceprezydent miasta Przemysław Krzyżanowski zaapelował dziś do dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, który zarządza szpitalem, o jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Listen to "Wiceprezydent Koszalina Przemysław Krzyżanowski" on Spreaker.
radni
Autor: Magda Wanowska-Miksa Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina i Jan Kuriata, przewodniczący koszalińskiej Rady Miejskiej

Po tym wydarzeniu, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Marzena Sutryk, zapewniła, że pomoc doraźna będzie świadczona w szpitalu od przyszłego tygodnia.

Listen to "Marzena Sutryk, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie" on Spreaker.

Do tego czasu dorośli pacjenci mogą szukać pomocy w całodobowych izbach przyjęć ogólnych SP ZOZ MSWiA oraz Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc. Natomiast na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie cały czas świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla dzieci i młodzieży do 19. roku życia.