Prokuratura zaprasza poszkodowanych przez szczecinecką kancelarię komorniczą [ROZMOWA]

2022-05-12 14:45
Prokuratura poszukuje kolejnych poszkodowanych przez szczecinecką kancelarię komorniczą
Autor: pixaby Prokuratura poszukuje kolejnych poszkodowanych przez szczecinecką kancelarię komorniczą

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie apeluje: pokrzywdzeni przez szczecinecką kancelarię komorniczą powinni zgłosić się do koszalińskich śledczych.

Do końca czerwca pokrzywdzeni przez komornik przy Sądzie Rejonowym w Szczecinku Krystynę P. i jej córkę, asesor komorniczą Monikę P. powinni zgłosić się do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Obie panie podejrzane są o nieprzekazanie wierzycielom wyegzekwowanych należności i ich przywłaszczanie.

Sprawa wyszła na jaw w 2019 r., gdy do szczecińskiej izby komorniczej zaczęły wpływać skargi na szczecinecką kancelarię. Przeprowadzona kontrola potwierdziła nieprawidłowości. O możliwości popełnieniu przestępstwa powiadomiono prokuraturę. Krystyna P. została zawieszona w czynnościach komorniczych.

- Ustalono, że podejrzane kobiety nie przekazały wierzycielom należności z przeprowadzonych egzekucji w łącznej kwocie 530 tys. zł i z konta kancelarii wypłaciły sobie co najmniej 47 tys. zł - wyjaśnił Radiu Plus rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, Ryszard Gąsiorowski.

Ewentualni pokrzywdzeni na dokonanie pisemnego zgłoszenia do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie mają czas do 30 czerwca br. W piśmie powinni podać sygnaturę akt egzekucji komorniczej i powołać się na sygnaturę sprawy karnej. Obu paniom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Listen to "Ryszard Gąsiorowski, Prokuratura Okręgowa w Koszalinie" on Spreaker.