Propozycja dla rowerzystów: Pedałując – pomóż Agacie z Koszalina!

2022-05-05 13:59
600 kilometrów pomocy zawita do Koszalina
Autor: Materiały prasowe 600 kilometrów pomocy zawita do Koszalina

Uwaga rowerzyści! Można pomóc koszaliniance Agacie, która od lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Baza rajdu pod hasłem „600 km pomocy” mieścić się będzie w Ustroniu Morskim.

Od soboty 7 do czwartku 12 maja br. rowerzyści codziennie pokonywać będą inną trasę. W trakcie podróży będą promować zbiórkę na rzecz chorującej na stwardnienie rozsiane Agaty Augusiak. Pomysłodawcą akcji jest Cezary Bogdański spod Giżycka, były funkcjonariusz Straży Granicznej, który zachorował na zakrzepicę. Podczas treningu miał wypadek, a po nim zdiagnozowano u niego krwiaka mózgu. Wiele miesięcy wracał do zdrowia, a teraz mimo że jest inwalidą – pomaga innym.

- Kilka lat temu po raz pierwszy zorganizowałem akcję charytatywną „600 km pomocy”. Przez trzy lata jeździłem sam, zachęcając innych do wspierania osób, na rzecz których organizowałem zbiórki. W zeszłym roku po raz pierwszy wyruszyłem z ekipą innych rowerzystów i znajomych. Pojechaliśmy dla Szczepana z Tarnowskich Gór, który w młodości stracił obie nogi i marzył o rowerze handbike, napędzanym siłą mięśni rąk. Udało się. Szczepan Ligara dostał wymarzony rower, a za pomoc odpowie pomocą. W tym roku przyłączy się do akcji dla Agaty – powiedział Radiu Plus Cezary Bogdański.

Baza rajdu mieścić się będzie w Ustroniu Morskim. Od 7 do 14 maja br. rowerzyści codziennie pokonywać będą inną trasę. Przyłączyć się może każdy chętny. Rowerzyści wystartują sprzed DPS-u w Koszalinie. Zbiórka o godz. 10. A wszelkie informacje na facebookowym profilu „600 km pomocy”. Wpłaty można kierować na konto Rotary Club Elbląg 58 2030 0045 1110 0000 0417 0740 z dopiskiem "DLA AGATY”.

Listen to "Cezary Bogdański, organizator akcji 600 kilometrów pomocy" on Spreaker.