Przyjmują Ją w domach – teraz przyjechali do Niej

2022-06-06 13:57
Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej odbyła się w minioną sobotę na Górze Chełmskiej
Autor: MK Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej odbyła się w minioną sobotę na Górze Chełmskiej

Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej odbyła się w minioną sobotę. Uczestniczyło w niej około tysiąca osób z ponad 70 parafii w diecezji.

Wierni tworzą w swoich parafiach kręgi, składające się z kilku rodzin, które raz w miesiącu goszczą w domu kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W tym czasie organizują rodzinne modlitwy, do których zapraszają także znajomych, dalszą rodzinę, czy sąsiadów. Sami zanoszą także kapliczkę do osób starszych, chorych i samotnych. Mszy św. w Sanktuarium na Górze Chełmskiej przewodniczył biskup Zbigniew Zieliński.

- Przybywamy do Sanktuarium, do miejsca z którego Matka Boska wyrusza do domów wiernych po to, by zdać sprawę z tego, jaki jest efekt tych nawiedzin naszych domów. Niestety da się zauważyć brak w naszych domach miejsc do modlitwy. Kiedyś w domach było specjalne miejsce na obraz, czy figurę, przy których wspólnie się modliliśmy. Warto do tego wrócić – powiedział Radiu Plus biskup Zbigniew Zieliński.

Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej działa obecnie w ponad 80 parafiach naszej decezji. Składa się z ponad 400 kręgów. Jest to jedna z najprężniej rozwijających się inicjatyw duszpasterskich w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.

Listen to "Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej" on Spreaker.