Dyskusję poprowadzi doktor Przemysław Benken (Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Szczecinie), a gościem będzie doktor Jarema Słowiak z OBBH IPN w Lublinie. Tytuł spotkania to: „Nieprawdopodobna wręcz improwizacja”. O udziale Polaków w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Wietnamie.
Doktor Jarema Słowiak pracuje jako adiunkt w Katedrze Historii Najnowszej w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze dotyczą głównie historii powszechnej XX wieku, zwłaszcza okresu zimnej wojny, z wyszczególnieniem konfliktów toczących się na Półwyspie Indochińskim. W roku 2022 jego książka: „Wielka Improwizacja. Delegacja Polska w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Wietnamie w latach 1954-1973” zajęła III miejsce w Konkursie Historycznym Ministra Spraw Zagranicznych.
Podczas spotkania dostępna będzie księgarnia IPN, a w ofercie m.in. książka Jaremy Słowiaka oraz publikacje prowadzącego spotkanie Przemysława Benkena. Spotkanie odbędzie się 17 października o godz.17.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Placu Polonii 1. Wstęp wolny.
Listen to "Jarosław Jagiełowicz, OBEN w Szczecinie Delegatura w Koszalinie" on Spreaker.