Punkt policyjny w Łazach ma zapewnić bezpieczniejsze wakacje

2024-07-01 15:56
Oficjalne rozpoczęcie Bezpiecznych wakacji w Łazach
Autor: KMP w Koszalinie Oficjalne rozpoczęcie "Bezpiecznych wakacji" w Łazach odbyło się 1 lipca.

1 lipca otwarty został Policyjny Punkt Przyjęć Interesantów w Łazach przy ul. Słonecznej 2A. W punkcie tym przyjmować będą policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie każdego dnia w godz. 10.00-18.00 do końca sezonu letniego.

Dziś podczas oficjalnego otwarcia na miejscu obecni byli także ratownicy, strażacy OSP Osieki oraz starosta koszaliński i burmistrz gminy Sianów.

Ratownicy przedstawiali zebranym turystom zasady korzystania z plaży i innych kąpielisk. W ślad za mundurowymi stanowczo zakazywali wchodzenia do wody w stanie nietrzeźwości. Zaprezentowali również symulację działań ratowniczych. Turyści mogli zobaczyć, jak ratownicy podejmują z wody tonącą osobę. Ratownicy przypominali jak należy prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

W trakcie pokazów została poruszona także kwestia zachowania się osób wypoczywających na plaży w momencie, gdy służby ratujące życie muszą w jak najszybszym czasie dotrzeć do poszkodowanych. „Korytarz życia” obowiązuje nie tylko na drodze, ale również na zatłoczonych plażach.