Radni KO mówią NIE podwyżkom w Koszalinie

Radni KO
Autor: Magda Wanowska-Miksa Koszalińscy radni KO

Radni Koalicji Obywatelskiej mówią nie dla podwyżek cen biletów MZK i opłat w strefie płatnego parkowania w Koszalinie. Jak już pisaliśmy, na jutrzejszej sesji koszalińskiej Rady Miejskiej pojawią się dwie uchwały dotyczące podwyżek. Stawki za parkowanie w strefie mają wzrosnąć o 40 proc., a ceny biletów w komunikacji miejskiej o przeszło 30 procent.

Radny Jakub Kowalik zapowiedział, że radni KO zagłosują przeciwko tym uchwałom i apelują do pozostałych radnych o to samo.

-Działania prezydenta Piotra Jedlińskiego doprowadzają do tego, że niedługo będziemy musieli zmienić logo naszego miasta na „Koszalin centrum drożyzny”. Apeluję do otoczenia politycznego prezydenta Jedlińskiego, żeby odrzucili ten projekt uchwały i nie głosowali za podwyżkami cen biletów i cen w strefie płatnego parkowania.

Listen to "Jakub Kowalik, radny KO" on Spreaker.
Zestawienie cen biletów komunikacji miejskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Radni KO przygotowali zestawienie cen biletów komunikacji miejskiej w podobnych do Koszalina miastach w Polsce

Radni Koalicji Obywatelskiej zapowiadają także, że na jutrzejszej sesji zagłosują przeciwko uchwale zmieniającej budżet Koszalina na ten rok, jeśli pozostanie w niej punkt, dotyczący przeznaczenia 1,2 mln zł na budowę drogi na Górę Chełmską.

-Od początku ta inwestycja budzi powszechny sprzeciw wśród mieszkańców. Dziwi nas zapis w uzasadnieniu do tej uchwały, że wszystkie zapisane w niej zmiany są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego miasta. A w czym jest niezbędna nam ta droga? Ona jest w ogóle niepotrzebna, a w dodatku ma kosztować miasto nie 200 tys. zł, a 1,2 mln zł. W takiej postaci nie możemy się pod ta uchwałą podpisać

-powiedziała radna KO Katarzyna Czarkowska.

Listen to "Katarzyna Czarkowska, radna KO" on Spreaker.

Zdaniem radnego KO Tomasza Bernackiego, miasto, drenując portfel mieszkańców Koszalina podwyżkami cen biletów i opłat w strefie płatnego parkowania, próbuje podratować budżet na swoje nietrafione inwestycje, m. in. właśnie na budowę drogi na Górę Chełmską.

Listen to "Tomasz Bernacki, radny KO" on Spreaker.

Sesja koszalińskiej Rady Miejskiej już jutro od godz. 9.00. Jeśli radni przegłosują uchwały nowe- wyższe stawki opłat za parkowanie i biletów autobusowych będą obowiązywały od czerwca br.