Rekordowy budżet Piły
W przyszłym roku będzie to 515 mln złotych. Z tego ok. 100 mln przeznaczono na inwestycje. Najwięcej pieniędzy skierowanych zostanie na rozbudowę pilskiej strefy przemysłowej i połączenie jej z drogą ekspresową S10. Ale to ie wszystko.
- Jeszcze w marcu zostanie oddany do użytku stadion żużlowy przy ul. Bydgoskiej. Aktualnie pozostały już tylko prace wykończeniowe. Zakupimy 5 autobusów wodorowych i 7 elektrycznych. Powstanie też pełnowymiarowe boisko piłkarskie. W przyszłym roku miasto zaplanowało wymianę trzech pływających pomostów na pilskich Płotkach. Rok 2025 to też oddanie do użytku nowego przedszkola na Koszycach, a w pierwszym kwartale ma zacząć funkcjonowanie Żłobek nr 3 – powiedziała Radiu Plus prezydent Piły, Beata Dudzińska.
W przyszłym roku planowane jest także zmniejszenie zadłużenia Piły z 35 do 25 proc. W połowie stycznia Piła stanie do rywalizacji o pozyskanie funduszy szwajcarskich na swoje inwestycje, to nawet 70 mln złotych.
Listen to "Beata Dudzińska, prezydent Piły" on Spreaker.