[RELACJA] Diecezja koszalińsko- kołobrzeska ma czterech nowych diakonów

2022-06-06 17:15
Święcenia diakonatu w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie.
Autor: Alicja Górska Święcenia diakonatu odbyły się w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Kandydaci do święceń podczas Litanii do Wszystkich Świętych modlą się leżąc na posadzce.

Święcenia diakonatu odbyły się w sobotę wieczorem w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Święceń udzielił bp Zbigniew Zieliński.

Święcenia diakonatu to pierwszy stopień święceń, do których klerycy przygotowują się przez sześć lat formacji w seminarium duchownym. Uroczystość odbyła się w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Przed Mszą św. odbyła się konferencja, którą wygłosił rektor WSD ks. dr Jarosław Kwiecień.

W czasie Mszy św., której przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, czterech kleryków: Maksymilian Atałap i Marek Mazgaj z Koszalina oraz Michał Burzyński z Piły i Ksawery Kalicki z Darłowa przyjęło święcenia diakonatu.

Listen to "Relacja ze święceń diakonatu" on Spreaker.

"Zostanie diakonem jest dla mnie takim wewnętrznym złączeniem się z Panem Bogiem, zbliżeniem się do Niego. Bardzo przeżywam to, że w tym dniu urzeczywistniają się słowa, które wielokrotnie wypowiadałem na modlitwie: 'Panie Boże, oddaję się Tobie'. To się właśnie dzieje. Nie oddaję Bogu czegoś, np. pieniędzy, ale samego siebie" - wyjaśnia diakon Maksymilian Atałap.

Święcenia diakonatu w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie.
Autor: Alicja Górska Podczas święceń diakoni zostali przybrani w dalmatyki i służyli już dalej do Mszy św., jako diakoni.

Aktualnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie formację odbywa prawie 20 kleryków. Trwa rekrutacja na kolejny rok akademicki.