[RELACJA] Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie świętuje 10-lecie działalności

2022-06-12 9:47
10-lecie Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Uroczystości jubileuszowe 10-lecia Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie

W tym czasie Dom Miłosierdzia Bożego pomógł setkom osób bezdomnych, uzależnionych i pogubionych życiowo.

Od 10 lat w dużym ceglanym budynku w centrum Koszalina schronienie znajduje kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski. Są wśród nich alkoholicy, bezdomni, byli więźniowie, ale i też młodzi ludzie szukający sensu życia oraz osoby samotne. Dom Miłosierdzia Bożego od wczoraj (sobota) świętuje swój jubileusz.

Listen to "ks. Radosław Siwiński, prezes Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie" on Spreaker.

Bp koszalińsko- kołobrzeski Edward Dajczak dziękował wczoraj (w sobotę) wszystkim wolontariuszom i darczyńcom zaangażowanym w tworzenie tego domu.

Listen to "bp koszalińsko- kołobrzeski Edward Dajczak, fragmenty homilii" on Spreaker.

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie prowadzi trzy domy (dla kobiet w Uliszkach, dla mężczyzn na Roli k. Lipia, w Koszalinie przy ul. Monte Cassino), jadłodajnię dla potrzebujących, pustelnię k. Białego Boru, kawiarnię "Kawa z Duszą" oraz piekarnię Bożego Miłosierdzia w Koszalinie.To także dwie wspólnoty życia konsekrowanego- Braci Miłosiernego Pana oraz Sióstr Miłosiernego Pana. Miejsce to przemienia życie nie tylko osób, które znajdują w nim schronienie, ale także wolontariuszy. 

Listen to "s. Judyta ze wspólnoty Sióstr Miłosiernego Pana, br. Józef oraz Monika Kulik, wolontariuszka" on Spreaker.

Dziś w ramach świętowania Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Zadarki. Eucharystia będzie sprawowana w namiocie, gdzie codziennie potrzebującym wydawanych jest prawie 200 posiłków. Świętowanie zakończy koncert w koszalińskim amfiteatrze. O godz. 19.00 wystąpią Jakub Tomalak & Boże Granie. Wstęp wolny.

10-lecie Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie
Autor: Alicja Górska W uroczystościach jubileuszowych uczestniczą mieszkańcy Domu, wolontariusze, przyjaciele i darczyńcy oraz mieszkańcy Koszalina i regionu, którzy często odwiedzają kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu