[RELACJA] Dzień Życia Konsekrowanego w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej

2023-02-02 14:12
Dzień Życia Konsekrowanego w koszalińskiej katedrze
Autor: Alicja Górska Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w koszalińskiej katedrze

W Kościele katolickim dziś Dzień Życia Konsekrowanego. Świętują więc siostry i bracia zakonni, posługujący w różnych placówkach także w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

W Kościele katolickim dziś Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Diecezjalne obchody tego święta odbyły się dziś w koszalińskiej katedrze. Mszy św. przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowali biskupi: Zbigniew Zieliński, Krzysztof Zadarko i Paweł Cieślik oraz księża diecezjalni i zakonni. Na uroczystość przybyli przedstawiciele różnych wspólnot zakonnych, zarówno męskich jak i żeńskich m.in. klaryski ze Słupska, czy uczennice krzyża ze Skrzatusza.

"Z każdym rokiem jestem coraz bardziej wdzięczna Panu Bogu za ten niezasłużony dar powołania. Poszłam, ponieważ chciałam być szczęśliwa i po tylu latach mogę powiedzieć, że naprawdę jestem szczęśliwa. To nie znaczy, że nie ma trudności, że wszystko idzie z górki, ale to nie na tym szczęście polega. Szczęście polega na tym, że człowiek realizuje tę drogę, na którą Bóg powołał"- mówi s. Celina Junik od 46 lat w Szensztackim Instytucie Sióstr Maryi, diecezjalna referentka ds. życia konsekrowanego. W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej s. Celina zajmuje się pracą z rodzinami a także Apostolatem Matki Bożej Pielgrzymującej.

Listen to "Dzień Życia Konsekrowanego w Koszalinie" on Spreaker.

W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej świętuje dziś około 130-u księży zakonnych oraz 230 sióstr, zgromadzonych w 40 wspólnotach zakonnych. Posługują m.in. w szkołach, zakrystiach, hospicjach czy w domach pomocy społecznej.