[RELACJA] Fundacja Zdążyć z Miłością świętowała 10-lecie swojej działalności

2024-01-29 16:54
Wolontariusze oraz prezes i wicepres Fundacji Zdążyć z Miłością podczas gali jubileuszowej w Filharmonii Koszalińskiej
Autor: Alicja Górska Wolontariusze oraz prezes i wicepres Fundacji Zdążyć z Miłością podczas gali jubileuszowej w Filharmonii Koszalińskiej

Z tej okazji w Filharmonii Koszalińskiej odbył się w sobotę koncert Stanisława Soyki. Zorganizowano też licytację obrazów, kiermasz oraz zbiórkę do puszek na nową inicjatywę fundacji.

10-lecie swojej działalności świętowała w sobotę Fundacja Zdążyć z Miłością. To organizacja, która prowadzi w Koszalinie dwa mieszkania chronione dla samotnych matek z dziećmi, trzy mieszkania wspomagane oraz Centrum Promocji Zatrudnienia. Te działania realizuje przy dużym wsparciu lokalnego samorządu. Z okazji rocznicy w Filharmonii Koszalińskiej odbył się koncert Stanisława Soyki. Zorganizowano też licytację obrazów, kiermasz oraz zbiórkę do puszek na nową inicjatywę fundacji. Na widowni pojawili się przyjaciele organizacji: darczyńcy, wolontariusze, podopieczni oraz przedstawiciele różnych instytucji z nią współpracujących.

W gronie przemawiających gości byli: prezydent Koszalina Piotr Jedliński, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński, s. Beata Mazur przełożona generalna ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

"Na te inwestycje udało nam się podczas różnych zbiórek, prowadzonych na imprezach charytatywnych, a także dzięki sponsorom zgromadzić milion złotych. Dwa miliony złotych pozyskaliśmy z Unii Europejskiej. To  zauważalna pomoc, ale gdyby nas ktoś zapytał, czy warto było to zrobić dla jednej osoby, to warto. Prawie 200 rodzin otrzymało od nas wsparcie w remoncie i doposażeniu swoich mieszkań. Ze środków pozyskanych z 1,5 proc. podatku wspieramy też chore dzieci"- wyjaśnia Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji Zdążyć z Miłością.

Podczas gali jubileuszowej Małgorzata Kaweńska-Ślęzak i Justyna Śmidecka podziękowały sponsorom, władzom samorządowym, darczyńcom oraz wolontariuszom za pomoc w realizacji tych wszystkich inicjatyw podejmowanych przez Fundację Zdążyć z Miłością. Wręczone zostały także podziękowania przedstawicielom mediów lokalnych.

"To rzeczywiście bardzo pracowitych, ale bardzo dobrych 10 lat pełnych miłości, przyjaźni, wspaniałych wydarzeń i osób, które pojawiły się w naszym życiu. Kiedy 10 lat temu przyszła do mnie Małgosia z pomysłem utworzenia pierwszego mieszkania chronionego w Koszalinie, to ten projekt wydawał się wtedy abstrakcyjny i prawie niemożliwy do zrealizowania, a udało się zrobić znacznie więcej. Udzieliliśmy pomocy ogromnej liczbie osób, bo są to te mamy mieszkające w mieszkaniach chronionych. To są też uchodźczynie, które przyjęliśmy do naszych mieszkań po wybuchu wojny na Ukrainie. To są także osoby, które w Centrum Promocji Zatrudnienia dla osób zagrożonych wykluczeniem zawodowym zdobywały wykształcenie, umiejętności, żeby się znaleźć na rynku pracy"- mówi Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji Zdążyć z Miłością.   

Listen to "Relacja z jubileuszu 10-lecia Fundacji Zdążyć z Miłością" on Spreaker.
Gala jubileuszowa 10-lecia Fundajci Zdążyć z Miłością. Podziękowania otrzymały osoby, zaangażowane w pomoc na rzecz inicjatyw, realizowanych przez fundację.
Autor: Alicja Górska Gala jubileuszowa 10-lecia Fundajci Zdążyć z Miłością. Podziękowania otrzymały osoby, zaangażowane w pomoc na rzecz inicjatyw, realizowanych przez fundację.

Fundacja Zdążyć z Miłością aktualnie pozyskuje środki na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami. Trwają rozmowy i przygotowania do realizacji tej inwestycji. Jest już lokalizacja- budynek, znajdujący się przy ul. Orlej. Wymaga generalnego remontu. Ale zarząd fundacji ma nadzieję, że uda się to miejsce otworzyć w 2025 roku. Organizację można wesprzeć, przekazując 1,5 procent podatku. Numer KRS 0000496082

Podczas gali odbyła się licytacja dwóch obrazów, autorstwa koszalińskich artystów: Beaty Marii Orlikowskiej i Zbigniewa Murzyna
Autor: Alicja Górska Podczas gali odbyła się licytacja dwóch obrazów, autorstwa koszalińskich artystów: Beaty Marii Orlikowskiej i Zbigniewa Murzyna. Każdy z nich został wylicytowany za 10 tys. zł.