[RELACJA] "Kuchnia na pełnej petardzie" w Ustce

2022-11-18 14:38
Warsztaty kulinarne z Patrykiem Galewskim w Ustce
Autor: Alicja Górska Warsztaty kulinarne z Patrykiem Galewskim w Ustce

Z chuligana i recydywisty stał się uczciwym człowiekiem. Patryk Galewski dzięki przyjaźni z ks. Janem Kaczkowskim, założycielem puckiego hospicjum całkowicie zmienił swoje życie.

Z chuligana i recydywisty stał się uczciwym człowiekiem, szczęśliwym mężem, ojcem i szefem kuchni. Patryk Galewski dzięki przyjaźni z ks. Janem Kaczkowskim, założycielem puckiego hospicjum całkowicie zmienił swoje życie. Miał na koncie 20 wyroków sądowych i w ramach jednego z nich trafił do hospicjum. Swoją historią dzielił się wczoraj i dziś z uczniami usteckich szkół. Prowadził także warsztaty kulinarne.

"Wolontariat, bycie częścią tego pięknego miejsca, jakim jest hospicjum, sprawiło, że narodziłem się na nowo, stałem się normalnie żyjącym człowiekiem"- wspomina Patryk Galewski, który do puckiego hospicjum trafił za karę, z wyrokiem sądowym, by 360 godzin odpracować społecznie. "Odzyskałem tam wiarę w siebie, poczucie własnej wartości, nauczyłem się być wrażliwym człowiekiem, nauczyłem się mówić o własnych uczuciach i nauczyłem się tego, co to jest miłość"- dodaje.

Warsztaty kulinarne z Patrykiem Galewskim w Ustce
Autor: Alicja Górska Patryk Galewski dziś jest szefem Restauracji Kutter, prowadzi warsztaty kulinarne w szkołach

Patryk Galewski rozpoczął realizację projektu PAKA – INNE GAROWANIE. Będzie odwiedzał zakłady poprawcze i ośrodki wychowawcze, by podczas wspólnego gotowania, opowiadać o swojej przemianie życia. Na trasie projektu m.in. Poznań i Czaplinek. Projekt ten realizowany jest we współpracy z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Szczegóły [TUTAJ]

Listen to "Spotkanie z Patrykiem Galewskim w ZSOiT w Ustce" on Spreaker.

"Przykład ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego pokazuje, że należy towarzyszyć drugiemu człowiekowi, mimo że nieraz będzie upadał, będzie odchodził, mimo że będzie na marginesie społeczeństwa, będzie wyzywał, to warto towarzyszyć, bo potem może się zrodzić wielki owoc. Jak to się w szachach mówi jest to promocja, że zwykły pionek staje się ważną figurą. Myślę, że tak było w przypadku p. Patryka Galewskiego"- mówi ks. Jacek Herman, katecheta w ZSOiT w Ustce, prowadzący spotkania z Patrykiem Galewskim. 

Zainteresowanych historią Patryka Galewskiego odsyłamy do filmu „Johnny” i książki „Kuchnia na pełnej petardzie”.

UWAGA!!!! W Radiu Plus Koszalin dziś wyjątkowa okazja do wygrania tej książki z autografem i specjalną dedykacją autora.Pytanie konkursowe usłyszycie podczas programu "W rytmie wydarzeń" między 16.00-17.00. Zachęcamy do słuchania!

Książka Patryka Galewskiego Kuchnia na pełnej petardzie to nie tylko przepisy kulinarne, to także jego historia życia
Autor: Alicja Górska Książka Patryka Galewskiego "Kuchnia na pełnej petardzie" to nie tylko przepisy kulinarne, to także jego historia życia