[RELACJA] Kwesty na rzecz hospicjów i Caritas na koszalińskim cmentarzu

2023-11-03 11:54
Kilkuset wolontariuszy kwestowało na rzecz koszalińśkiego hospicjum
Autor: Alicja Górska Kilkuset wolontariuszy kwestowało na rzecz koszalińśkiego hospicjum

2 listopada Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych, a dzień wcześniej była uroczystość Wszystkich Świętych. W te dni nawiedzamy groby bliskich i znajomych, a na wielu cmentarzach odbywają się zbiórki m.in. na rzecz hospicjów. Wśród kwestujących całe rodziny, samorządowcy, dziennikarze, młodzież szkolna i harcerze.

Na koszalińskim cmentarzu od kilku dni tłumy nawiedzających groby bliskich i znajomych. Wśród nich 1 listopada także kilkuset wolontariuszy, kwestujących na rzecz zachodniopomorskiego hospicjum dla dzieci oraz hospicjum dla dorosłych im. św. Maksymiliana Kolbego. Można było spotkać z puszkami całe rodziny, samorządowców i urzędników, dziennikarzy, młodzież szkolną oraz harcerzy. Pieniądze na koszalińskie hospicjum zbierano także na cmentarzach w Mielnie, Sianowie, Polanowie, Bobolicach czy w Rąbinie. W ubiegłym roku koszalińskie hospicjum zebrało prawie 200 tys. zł. Wśród kwestujących byli także wolontariusze, którzy zbierali pieniądze na rzecz podopiecznych hospicjum dla dzieci.

Listen to "Relacja zbiórki na cmentarzu koszalińskim" on Spreaker.

Od wielu lat na koszalińskim cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych sprawowana jest Eucharystia. W tym roku Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. Odbyła się także procesja, a wśród odwiedzających groby swoich bliskich było mnóstwo wolontariuszy, którzy kwestowali nie tylko na rzecz hospicjów, ale także na jedną z jesiennych akcji charytatywnych Caritas "Zapałka nie ogrzeje".

Mszy św. na koszalińskim cmentarzu 1 listopada przewodniczył bp Krzysztof Zadarko
Autor: koszalin.gosc.pl Mszy św. na koszalińskim cmentarzu 1 listopada przewodniczył bp Krzysztof Zadarko
Listen to "Relacja z uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu w Koszalinie" on Spreaker.
Wśród wolontariuszy także rycerze z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, którzy od lat wspierają na różne sposoby hospicjum dla dzieci
Autor: Alicja Górska Wśród wolontariuszy także rycerze z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, którzy od lat wspierają na różne sposoby hospicjum dla dzieci

Osoby, chcące jeszcze włączyć się w akcję Caritas "Zapałka nie ogrzeje", mogą to zrobić zdalnie, wpłacając datki na konto akcji. Szczegóły na stronie Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej lub na stronie zapalkanieogrzeje.pl.

Pomnik i grobowiec Dzieci Utraconych w Koszalinie w dniu 1 listopada
Autor: Alicja Górska Pomnik i grobowiec Dzieci Utraconych w Koszalinie w dniu 1 listopada