[RELACJA] Ministranci z diecezji przybyli do Skrzatusza

2023-05-03 21:23 Alicja Górska
Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów zgromadziła w Skrzatuszu około 200 ministrantów z różnych parafii w diecezji
Autor: ks. Wojciech Parfianowicz "Gość Niedzielny" Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów zgromadziła w Skrzatuszu około 200 ministrantów z różnych parafii w diecezji

Około 200 ministrantów przybyło do Skrzatusza na diecezjalną pielgrzymkę służby liturgicznej ołtarza. Niektórzy od kilku lat służą do Mszy św. w swoich parafiach.

Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów odbyła się 1 maja w Skrzatuszu. Rozpoczęła się spotkaniem ewangelizacyjnym, które poprowadził zespół hip-hopowy Full Power Spirit. Następnie Mszy św. w bazylice przewodniczył biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński. Ordynariusz nawiązał w homilii do rozpoczętego w niedzielę Tygodnia Modlitw o Powołania. 

"Powołań na pewno nie ma mniej, natomiast na pewno jest mniej osób, które na powołanie Pana Jezusa odpowiadają. Dlatego dzisiaj modlimy się, aby każdy człowiek, którego Pan Bóg powołuje, wsłuchał się w ten głos, odczytał go i był mu wierny. Nie jest tajemnicą, że wiele powołań kapłańskich i zakonnych wywodzi się z liturgicznej służby ołtarza. Służba ta pozwala bowiem być blisko Pana Jezusa, w centrum liturgii, a przez to usłyszeć ten głos, który nas powołuje" - mówił biskup Zbigniew Zieliński.

Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu księży, opiekunów ministrantów. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice ministrantów.

Dzięki byciu ministrantem bardziej rozumiem to, co dzieje się w Kościele. Mam też większą motywację do życia. Kiedy myślę o tym, co robię w Kościele jako ministrant, wstaję rano i po prostu chce się żyć" - mówi Adam z parafii Mariackiej w Świdwinie, który przy ołtarzu służy od 7 lat.

Listen to "Relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Ministrantów" on Spreaker.

Na miejscu był ks. Wojciech Parfianowicz z "Gościa Niedzielnego", a materiał do radia przygotowała Alicja Górska.